Gasly:Hafta sonunun başlangıcı için gerçekten olumlu bir seanstı

0

Bu sabah harikaydı, aracın temposu ve performansı güçlüydü ve her şey yolunda gitti, bu yüzden hafta sonunun başlangıcı için gerçekten olumlu bir seanstı.

Ne yazık ki, ekip PU’da bir sorun tespit etti ve herhangi bir risk almak istemedi, bu yüzden öğleden sonrayı bunu kontrol etmekle geçirdi. 2nci seanslara katılamadı Gasly

Gasly günün değerlendirmesine dair yaptığı açıklamalarda; FP2 sırasında denemek istediğimiz bazı şeyler vardı, bu yüzden bunu yapamamamız utanç verici, ancak günün sonunda, bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok ve şimdi yarını dört gözle beklememiz gerekiyor dedi.

Yuki bu öğleden sonra araçta FP1’deki kadar rahat hissetmedi, bu yüzden gitmemiz ve yarından önce sahip olduğumuz tüm verileri analiz etmemiz gerekiyor, o zaman Sıralama için her şeyi bir araya getirebiliriz.”

Yuki Tsunoda

“Bugünden oldukça memnunum. FP1’de aracın kısa koşu temposunun kesinlikle orada olduğunu gördük ve seans boyunca bazı iyi tur zamanları koyabildim. Ancak, FP2’deki uzun koşularda aracın dengesiyle oldukça mücadele ettim, bu yüzden bu gece bunun üzerinde çalışmam gerekiyor.

Yağmurla ve ıslak pistlerle arasının hiç iyi olduğunu yineleyen Yuki

Yarın yağmur ihtimali olduğunu biliyorum ama dürüst olmak gerekirse kuru koşulları tercih ederim. Formula 1’de ıslakta çok fazla deneyimim yok, bu yüzden bu benim için işleri daha zor hale getirir. Eğer kuruysa, elemelerde her şeyi adım adım bir araya getirip seans boyunca güvenimi artırmam gerekiyor.”

2.nci Antrenman seansında yağmur riski göz önüne alındığında, tipik planımızı 1.nci Antrenman’a getirdik, bu yüzden her iki sürücü de Medium’larda kısa koşu performansına ve ardından Yumuşak lastiklere odaklandı. Daha sonra Pierre’in Soft lastikte uzun stintleri tamamlaması ve Yuki’nin de Mediums ile aynı şeyi yapmasıy üzerine kurulu bir strateji uyguladı.

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

Lastik anlayışına odaklanıldıkça kurulum testi ve optimizasyonu için çok az yer vardı, ancak araçla çalışan yere çarpabildik ve performans umut verici görünüyordu.

Ek olarak, uzun vadede yumuşak lastik, yüksek pist sıcaklıklarında bile oldukça iyi davrandı. Mola sırasında Honda, PU’daki verilerde garip bir şey tespit etti ve herhangi bir risk almak istemedi, bu öğleden sonra konuyu tam olarak araştırmayı seçtik ve bu nedenle Pierre FP2’de koşmadı.

Bu talihsiz bir durum çünkü FP2 neredeyse tamamen kurudu, bu yüzden Pierre kaybetti, ancak en azından performans sabahları güçlü görünüyordu ve FP3’te tekrar edebileceğinden eminim. Yuki için, yine tipik bir FP2 planını tamamladık.

Ne yazık ki Softs’a yaptığı ilk baskıda tam potansiyelini gösteremedi, yani bugünkü son sınıflandırma tam olarak temsili değil. Hepsini bir araya getirerek yarın daha fazlasının geleceğini biliyoruz.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir