Max Verstappen, Sergio Perez, Yuki Tsunoda and Pierre Gasly seen during the Red Bull Schnitzeljagd at the Grundlsee, Austria on May 16, 2021 //

Dört Formula 1 sürücüsü, dünyanın en beklenmedik altı tekerlekli off-road makinelerinden ikisi, bazı Stelyer kırsalı ve benzersiz Avusturya meydan okumaları için bir araya geldi.

Formula 1’in Red Bull Ring’deki çifte podyum hedefi için kafa dağıtma etkinliği düzenledi.

Bu en Avusturyalı macerada, Max Verstappen, Sergio Pérez, Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda ilk olarak Red Bull’un Salzburg’daki hangar 7 tesisine gitti ve Styria’nın en büyük gölü Grundlsee’ye 80 km’lik kısa bir uçuş için Cessna 208 Caravan deniz uçağına bindiler. Lederhosen’de kendilerini dışarı atarak, Boğalar ilk mücadelelerini gölün geleneksel Plätte teknelerinden iki tanesiyle yarışarak gereçekleştirdiler.

Yarış bir sonraki mücadelenin anahtarına ulaşmaktı. Ve ödül, bir çift devasa altı tekerlekli Pinzgauer kamyonunun gerçek anahtarları olduğu ortaya çıktı.

Pinzgauers, göz korkutucu manzaralar alabilen altı tekerlekli, arazi araçlarıdır ve eğimlerin ve düşüşlerin en tehlikeli olanıdır. Sürücüler, Red Bull Ring’e giderken en derin Styria ormanlarında kafa kafaya giderken Pinzgauer’in yeteneklerini tam olarak kullanmak için test ettiler.

Ve bir kez Avusturya’da F1’in evinde ve onları bekleyen uygun nemli bir pistle, yüzleşmesi gereken tek bir son zorluk vardı – bayrağa ya hep ya hiç sprint…

Max Verstappen, Sergio Perez, Yuki Tsunoda and Pierre Gasly seen during the Red Bull Schnitzeljagd at the Grundlsee, Austria on May 16, 2021 //

Scuderia AlphaTauri‘den Yuki Tsunoda şunları söyledi: “Gerçekten ilginç ve heyecan verici bir etkinlikti ve bol miktarda takım çalışması vardı. Çok eğlenceliydi. Pinzgauer ile off-road’da sürüş, tepelerde çok sıkıştık ve oradan çıkmak için zor zamanlar geçirdik, ama eğlenceliydi.”

Pierre sözlerini şöyle tamamladı: “Avusturya kırsalını dolaştık ve Red Bull Ring’e çıkmadan önce ülkenin birçok farklı yerini keşfettik. Dört sürücüyle birlikte olmak da güzeldi.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir