Gasly:”Bizim için çok iyi bir Cuma günü oldu.”

0

Bakü’de bu hafta pist sıcaklıklarının daha yüksek olması ve daha yumuşak bir bileşik kullanılması, lastiklerin geçmişte olduğundan daha hızlı çalışmasını sağladı, bu da olumlu olarak yorumlandı.

Bakü’de bu hafta pist sıcaklıklarının daha yüksek olması ve daha yumuşak bir bileşik kullanılması, lastiklerin geçmişte olduğundan daha hızlı çalışmasını sağladı, bu da olumlu olarak yorumlandı.

Antranmanları ”Bizim için çok iyi bir Cuma günü oldu” şeklinde yorumlayan Gasly, bu sabah gerçekten olumlu bir 6’ncı en iyi zaman ve bu öğleden sonra P5, şu anda araçta çok iyi hissediyorum.

Oldukça agresif olabileceğine değinen sürücü ve sınırları zorlayabilirim dedi, Bir veya iki kez çok ileri gittiğini ama çizgiyi bu şekilde bulduğunu ve arabadan maksimumu çıkardıklarına inandıklarını açıkladı.

Pierre Gasly (AT02-05, Car 10)

İlk Antrenman Seansı

– En iyi tur: 1:43.757 , 23 tur

İkinci Antrenman Seansı

– En iyi tur: 1:42.534, sn. 5lik, 26 tur

Şimdiye kadar oldukça memnunum, özellikle de turu herhangi bir kayma olmadan yaptığımız için

Yuki Tsunoda (AT02-06, Araba 22)

İlk Antrenman Seansı

– En iyi tur: 1:45.384 25 tur

İkinci Antrenman Seansı

– En iyi tur: 1:43.130, sn. 10lik, 25 tur

“Burada Monako’ya oldukça benziyor, tempoyu ve fren bölgelerine güven duymalısınız, çünkü köşelerin çoğunun güçlü frenleme ihtiyacı var.

Birkaç kez ikinci tur alanlara girdim ama sınırı bulmak benim için iyi bir uygulamaydı ve neyse ki duvara girmedim! FP1’den FP2’ye ilerlemenin iyi olduğunu düşünüyorum, sabah biraz mücadele ettim, bu yüzden FP2’de iyi bir adımdı.

Hala üzerinde çalışmam gereken birkaç alan var, ancak tempo kesinlikle bu hafta sonu orada, sadece yarın tamamen koymamız gerekiyor.”

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

“Bakü’de yoğun ama başarılı bir Cuma antrenmanı yaptık. Pierre daha önce buraya geldi ama Yuki için ilk kez, herhangi bir kategoride ve FP1 onun için bir meydan okumaydı.

Kirli ve düşük kavrama izi, rüzgarla birleştiğinde, kesinlikle ilk performansı üzerinde etkili oldu.

Bugünün seanslarını esas olarak lastiklerden performansı en üst düzeye çıkarmanın daha iyi bir resmini oluşturmak için kullandık, her iki sürücü de Mediums’ı ve ardından Softs’i deneyimlediklerini ve FP1’deki araç dengesi üzerinde çalışıyoruz dedi Jonathan.

FP1’deki araçtan oldukça memnun olduklarını, ancak hala geliştirecek bir dizi alan var, bu yüzden FP2 için her iki otomobilde de bazı kurulum değişiklikleri yaptı. Bu takımca doğru yönde atılmış bir adım gibi görüldüğünü açıklayan Eddolls kısa koşu performansına yansıdı.

FP2’nin sonunda Pierre ile yakın bir süreler yapması ve FP3 ve Elemelerde daha fazla zaman bulacağı konusunda takımdan olumlu buldukları yönde açıklamalar geldi.

Bugün uzun koşular, yarışın başında olduğu gibi etraftaki araçlarla savaşırken zordu, ancak şimdi analiz etmek için bazı iyi verilerimiz var, bu da sınırın nerede olduğunu anlamamıza yardımcı olacak ve daha sonra bunu strateji modelimizde kullanabiliriz.”

TAKIM SIRALAMASI

PostakımPuan
1Red Bull Yarış Honda149
2Mercedes148
3McLaren Mercedes80
4Ferrari78
5Aston Martin Mercedes19
6AlphaTauri Honda18
7Alp Renault17
8Alfa Romeo Yarış Ferrari1
9Williams Mercedes0
10Haas Ferrari0

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir