Gasly: Düzen gerçekten farklı, çok daha yüksek hızlı virajlara sahip

0

“Düzen gerçekten farklı, çok daha yüksek hızlı virajlara sahip yeni bir pist gibi hissettiriyor, bu yüzden gerçekten harika.

Bugün araçla bazı farklı şeyler denedik, ancak hala o kadar iyi hissetmedim, bu yüzden yarın için yapmamız gereken bazı işler var.”

Pierre Gasly (AT02-05, Araba 10)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:25.822, pos.lik, 28 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:24.940, pos.lik, 27 tur

Yuki Tsunoda (AT02-04, Araba 22)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:25.378, pos.lik, 23 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:24.532, pos.lik, 26 tur

“Geçen yıl Genç Sürücü Testi için zaten buraya geldim ve tabii ki pisti önceden bilmek, bu sezon her zaman böyle olmayan hafta sonuna yaklaşımıma her zaman yardımcı oluyor.

Bu devrenin yeni düzeninden gerçekten keyif alıyorum, hala üzerinde çalışmamız gereken bazı şeyler var ama şu ana kadarki temponun oldukça iyi olduğunu düşünüyorum.

İki araba arasında çok fazla veri var, bu yüzden yarın gelişmeye devam etmek için iyi bir konumdayız.

Amacım, burada oldukça güçlü göründüğümüz ve daha sonra yarış tempomuz da iyi göründüğü için Quali’de Q3’e tekrar ulaşmak, bu yüzden sayıldığında tamamen koymamız gerekiyor.”

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

“2020’den bu yana devrede bir dizi değişiklik yapıldı, bu yüzden FP1’in çoğunu bunların daha az düşük hızlı virajlar ve şimdi daha orta hızlı sol ellerle devre karakterizasyonunu nasıl etkilediğini anlayarak geçirdik.

Grenlemenin, özellikle daha soğuk pist sıcaklıklarına sahip FP2’de en yumuşak lastik seçiminde bir sorun olabileceği konusunda endişeliydik, ancak beklenenden daha iyi tutundular, bu yüzden bunun Sıralama Ve yarışı nasıl etkilediğini görmemiz gerekecek.

Her iki otomobille de iki seans boyunca bazı alternatif kurulum yönlerini test ettik ve uzun koşu temposuna daha fazla odaklandık.

Bu, kısa vadede rekabet gücümüzün bir Cuma günü için tipik olarak olduğumuz yerde olmadığı anlamına geliyordu, ancak tüm verileri analiz ettikten ve optimum araç kurulumunu bir araya getirince yarın bir iyileştirme yapmayı bekliyoruz.”

TAKIMLAR SIRALAMASI

POSTAKIMPUAN
1Mercedes587,5
2Red Bull Yarış Honda559,5
3Ferrari307,5
4McLaren Mercedes269
5Alp Renault149
6AlphaTauri Honda120
7Aston Martin Mercedes77
8Williams Mercedes23
9Alfa Romeo Yarış Ferrari13
10Haas Ferrari0

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir