Toprak Razgatlıoğlu Misano’da Sezonun İlk Zaferine Ulaştı

0

Dünya Superbike Şampiyonası’nda heyecan sürüyor. Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Misano pistindeki ilk yarışta podyuma çıkarken ikinci yarışta ise müthiş bir zafere imza attı.

Dünya Superbike Şampiyonası’nda heyecan sürüyor. Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, Misano pistindeki ilk yarışta podyuma çıkarken ikinci yarışta ise müthiş bir zafere imza attı.

Dünya Superbike Şampiyonası takviminde üçüncü durak İtalya’nın Misano pistiydi. Red Bull sporcusu Toprak Razgatloğlu, etkili performansını Misano’da da sürdürürken, ilk yarışta podyuma çıkmayı başardı.

İkinci yarışta ise müthiş bir zafere imza atarak sezonun ilk, kariyerinin ise altıncı galibiyetine ulaştı.

Superbike 1. Yarış – Cumartesi

Cumartesi günü erken saatlerde gerçekleşen Superpole mücadelesinde ikinci sırayı alan Toprak, böylece ilk yarışta Jonathan Rea‘nın hemen ardından ikinci sırada start alma fırsatı yakaladı.

İlk çizginin diğer ismi Scott Redding olurken, Michael Ruben Rinaldi ise ikinci çizginin en önüne yerleşti.Yarışın ilk anlarına büyük bir kaos hakimdi. Liderlik sürekli olarak el değiştirdi. Yarışa dördüncü sırada başlayan Rinaldi, ilk turu lider olarak tamamlarken, onu sırasıyla Jonathan Rea, Scott Redding ve Toprak Razgatlıoğlu takip etti.

Bitime, 17 tur kala Scott Redding frenleme hatası yaparak çizgisinin dışına çıkınca, bu hatayı değerlendiren Toprak rakibini geride bırakarak 3. yükseldi. İlk iki sırada yer alan Rinaldi ve Rea rakipleriyle aralarında biraz fark açmayı başarmıştı. 5 tur sonra ise bu kez hata yapan isim liderlikliğe oturan Rea oldu. Rea birinci virajda pistin dışına taşınca Toprak Razgatlıoğlu sabırlı sürüşünün mükafatını aldı ve ikinciliğe yükselmeyi başardı.

Yarışın görece sakin geçen geri kalan kısmında Jonathan Rea’nın Toprak’ı geçme çabaları sonuçsuz kalırken podyum sıralamasında da bir değişiklik yaşanmadı. İtalyan sürücü Michael Ruben Rinaldi kendi evinde zafere ulaşırken, Toprak ikinci sırada yer alarak bir podyum başarısına daha imza attı.

Jonathan Rea ikinciliği elde ederken, Scott Redding dördüncü, Alex Lowes ise beşinci oldu.

Superbike Superpole Yarışı – Pazar

10 turluk Superpole yarışında Jonathan Rea, Toprak Razgatlıoğlu ve Michael Ruben Rinaldi ilk çizgiden start aldı. Start’ın hemen ardından ilk virajda Rea’yı geçmeyi başaran Toprak, liderliği ele geçirdi.

Rinaldi ise yarışın ilk anlarından itibaren Rea’yı zorlamaya başladı.

Peş peşe en iyi tur zamanlarına imza atan Rinaldi, önce Rea’yı, bitime 5 tur kala ise Toprak’ı geride bırakmayı başardı ve liderliğe yerleşti. Hafta sonunun ilk yarışında olduğu gibi damalı bayrağı Rinaldi birinci olarak geçerken, Toprak ikinci, Rea ise üçüncü oldu.Superbike 2. Yarış – PazarHafta sonunun 2. Superbike yarışına ilk yarışın ve Superpole yarışının galibi Rinaldi ilk sırada başladı. İlk çizginin ikinci sırasında Toprak, üçüncü sırasında ise Jonathan Rea vardı.

Startın ardından ilk virajda sıralama değişmedi, ancak kısa bir süre sonra yarışın zirvesinde değişiklikler yaşanmaya başladı. İlk tur içinde Toprak’ın Rinaldi’ye yaptığı ilk atak başarısız olurken, arkadan gelen Rea iki ismi de geçmeyi başardı. Ancak kısa bir süre sonra sıralama tekrar ilk haline döndü.

İkinci sırayı tekrar ele geçiren Toprak, ilk sırada yer alan Rinaldi’yi ataklarıyla bunaltmaya başladı. Yarışın bitimine 14 tur kala ise harika bir hamleyle Rinaldi’yi geride bırakan Toprak liderliğe yükseldi.

Rinaldi yarışın geri kalanında hemen arkasındaki Rea ile mücadelesine odaklanırken, Toprak ise rakipleriyle farkı açmaya çalışıyordu.

Toprak, harika performansını yarışın sonuna kadar sürdürmeyi başardı ve İtalya’dan sezonun ilk, kariyerinin ise altıncı Superbike zaferiyle ayrılmayı başardı.

Rinaldi ikinci sırayı alırken, Rea üçüncü, Redding ise dördüncü sırada yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir