Razgatlıoğlu Endonezya’da Cuma İdmanlarına Hakim

0

Razgatlıoğlu Endonezya’da Cuma İdmanlarına Hakim DünyaSBK Finali geliyor.

Toprak Razgatlıoğlu, Lombok’taki yepyeni Mandalika Uluslararası Pisti’nde 2021 FIM Superbike Dünya Şampiyonası şampiyonluk mücadelesinin açılış gününde üstünlük sağladı ve her iki Serbest Antrenman seansında da en hızlı şekilde gitmek için Endonezya pistine hızlı bir şekilde adapte oldu.

Hafta sonuna Kawasaki’den Jonathan Rea’ya karşı 30 puan farkla giren Brixx WorldSBK’dan Razgatlıoğlu ile Pata Yamaha, FP1’de en yakın yarışmacısından 1.544 sn daha hızlı giden temsilcimiz birlikte FP1’de eldiveni yere attı.

Öğleden sonra, 25 yaşındaki oyuncu 4.3 km’lik mekan etrafındaki tutarlılığını sağlamlaştırmak için uzun koşu temposuna odaklandı ve P1 yolundaki en hızlı turdan sonra en hızlı turu attı.

Çaylak WorldSBK sezonu sona ererken Andrea Locatelli, Cuma günkü seanslar boyunca kendini geliştirdi.

Takım, İtalyanlara mümkün olduğunca fazla pist süresi vermek için FP1’de sadece bir lastik seti çalıştırmayı tercih etti.

Sabah 10. olan 25 yaşındaki oyuncu, FP2’de 2.413’lük bir artışla günü toplamda sekizinci sırada bitirmeyi başardı.

Brixx WorldSBK takımı ve sürücüleriyle Pata Yamaha, yarın saat 09:00’da (GMT+8) 30 dakikalık FP3 seansında, pole pozisyonu mücadelesi 11:10’da başlamadan önce Yamaha R1 WorldSBK makinelerinin doğru dengesini ve kurulumunu bulmak için bir fırsata daha sahip olacak. Lombok’taki ilk WorldSBK yarışı o öğleden sonra saat 15:00’te başlayacak.

Toprak Razgatlıoğlu: P1 – 1’34.230

Brixx WorldSBK ile Pata Yamaha

Bugün çok hızlı başlıyoruz! Ayrıca, kendimi çok iyi hissediyorum ve bu pisti seviyorum, binmek eğlenceli.

Yılın bu son yarışı için de çok mutluyum çünkü Endonezya Müslüman bir ülke ve bu duygu biraz ev gibi, bunun için gerçekten mutluyum! Şimdi, yarışmaya hazır olduğumuzu hissediyorum, ama yarın göreceğiz, tekrar deniyorum, tekrar savaşıyorum.

TR54

Göreceğiz, herkes hızlı, herkes gelişiyor ve onlar da ellerinden geleni yapacak, ama yarın sadece kazanmaya çalışıyoruz.

Andrea Locatelli: P8 – 1’34.877

Brixx WorldSBK ile Pata Yamaha

Sonunda, normal bir cuma gibi oldu. Free Practice 2’de bu duygu biraz daha fazla geliyor, bu yüzden o kadar da kötü değil.

Bisiklette ne yapmam gerektiğini ve pistte nerede gelişmem gerektiğini anlamam gerekiyor. Yarın bir adım atacağız.

AL55

Umarım kurudur, hazırızdır ve eminim biraz daha gelişebilirsek cephede kalabiliriz. Şimdi daha fazla fikrim var, çünkü FP2’de biraz daha fazla sürüyorum ve nerede gelişeceğimi anlıyorum, bu yüzden yarın maksimum almaya çalışacağız.

Paul Denning – Takım Müdürü

Brixx WorldSBK ile Pata Yamaha

Lombok’taki Endonezya WorldSBK’nin açılış turu için hem ilginç hem de zorlu bir başlangıç oldu. Geçmek zor görünse de düzen çok güzel.

Tesisler tam olarak bitmemiş olsa da, organizatörler bu hafta sonu için her şeyin uygulanabilir olması için harika bir çaba sarf etti.

Performans açısından, Toprak’ta inanılmaz yetenekli bir sürücüye sahibiz ve pisti öğrenme ve kaygan koşullarda bu kadar hızlı olma yeteneği, takım olarak ona verdiğimiz farklı bir şeyden ziyade FP1’deki büyük zaman farkını oluşturuyor.

Beklendiği gibi, FP2 çok daha yakındı. Yine de Toprak hala en iyi hıza, ritme ve tutarlıya sahipti, bu yüzden çok olumlu bir başlangıç oldu.

Loka ilk seansın tamamında aynı lastikleri kullandı ve hemen FP2’de taze kauçukta daha fazla hız buldu. Ön sıra temposundan sadece onda birkaç uzakta.

Genel olarak, iyi bir başlangıç, keyifli bir gün oldu ve bisikletleri iyi bir şekilde elemek ve yarın öğleden sonra elimizden gelenin en iyisini yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Resim Küçük Resmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir