Endonezya’da GRT Yamaha için Güçlü Elemeler, Yarış 1 Yağmur Nedeniyle Ertelendi

0

Endonezya’da GRT Yamaha için Güçlü Elemeler, Yarış 1 Yağmur Nedeniyle Ertelendi

GRT Yamaha WorldSBK Takımı’ndan Garrett Gerloff, mandalika Uluslararası Sokak Pisti’ndeki ilk FIM Superbike Dünya Şampiyonası yarışının Pazar gününe ertelendiği şiddetli yağmurla birlikte yarınki yarışlara gridde dördüncü sıradan başlayacak.

Gün umut verici bir şekilde başlamıştı, Gerloff yine Free Practice 3’te üçüncü en hızlı zamanı attı.

Amerikalı daha sonra sağlam bir Tissot Superpole seansının (1’33.545) tadını çıkardı ve bu da her iki uzun metrajlı yarışa gridde dördüncü sıradan başlamasını sağlıyor.

Gerloff’un takım arkadaşı Kohta Nozane, olumlu bir Cuma gününün tadını geçirdikten sonra, bu sabahki FP3 seansında Yamaha R1’inin kurulumu üzerinde çalışmaya devam etti ve bu seansta 18. Superpole’da kendini geliştirdi ve Japon sürücü 1’34.660’lık 1’lik sayesinde yarın her iki yarışa da 16.

Yarış 1’in ertelenmesi göz önüne alındığında, yarının programı değiştirildi. Her zamanki 09:00 ısınmasının ardından ilk yarış yerel saatle 11:00’de, ikincisi ise yerel saatle 15:00’te (GMT+8) başlarken, Tissot Superpole Yarışı gerçekleşmeyecek.

Garrett Gerloff: Superpole – P4 (1’33.545)

GRT Yamaha WorldSBK Takımı

Superpole bugün oldukça iyi gitti. İlk iki sırada kalifiye olduğum için oldukça mutluydum ve bu da ritmimi korumak için seçtiğimiz biraz farklı bir strateji sayesinde oldu.

Resim Küçük Resmi

İşe yaramış gibi görünüyordu, bu yüzden olumluydu. Sonra, tam yarışın başlangıcına hazırlanmak üzereyken, pistin üzerine gerçekten kara bulutlar geldi ve pitlerden ayrılmaz, çılgınlar gibi yağmaya başladı.

O kadar çok su vardı ki, start ertelenmek zorunda kaldı ve sonunda yarışı iptal etmeye karar verdiler.

GG31

Sorun değil, yarın iki uzun yarışı da yapmaktan mutluyum.

Sıcak ve nem nedeniyle zor olacak, ama ben Teksaslıyım ve orada da çok fazla ısı ve nem var. Buna oldukça alıştım, bu yüzden elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Kohta Nozane: Superpole – P16 (1’34.660)

GRT Yamaha WorldSBK Takımı

Sıralamalarım iyi değildi, çünkü tek turda olmak istediğim kadar hızlı değildim. Sanırım 11. Genellikle yağmur koşullarını severim, ama bugün güvenli bir Yarış 1’e sahip olmak için çok fazla yağmur yağdı. Yarın iki uzun yarış yapacağız ve kesinlikle çok zor olacak.

KN03

Elimden geleni yapacağım.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir