GRT Yamaha Jerez’de İki kez İlk 10’a Girdi

0

GRT Yamaha Jerez’de İki kez İlk 10’a Girdi. FIM Superbike Dünya Şampiyonası‘nın Jerez’e yaptığı ziyarette, GRT Yamaha WorldSBK Takımı’ndan Garrett Gerloff iki kez 10. olurken,

2021 çaylak takım arkadaşı Kohta Nozane, ikinci yarıştaki düşüş ilk 10 sonucu için mücadele etme şansını sona ermeden önce açılışta 13 ncü oldu.

FIM Supersport 300 Dünya Şampiyonası yarışında yaşanan bir olaydan sonra Dean Berta Viñales’in dün trajik bir şekilde vefat etmesinin ardından, GRT Yamaha ekibi ailesine, arkadaşlarına ve ekibine derin taziyelerini sunmak istiyor diyerek başladı ekip haftayı değerlendirmelerine

Gerloff için, günü, 1 ve 2. Teksaslı, her iki 20 turluk etkinlikte de zor başlangıçlara dayandı ve 4.428 km’lik pist etrafında zor olduğunu kanıtlayan sollama ile bu hafta sonu tam potansiyelini çıkaramadı.

Kohta Nozane ise İspanyol pistinin sırlarını öğrenmeye devam etti ve temposu artmaya devam ederek ilk 10 mücadeleye yaklaşmasını sağladı. Çaylak, Warm Up’ta (1’41.136) 15. oldu ve Eugene Laverty ile zorlu bir mücadelenin ardından Yarış 1’de gridde 16. sıradan 13. Yarış 2’de etkileyici bir ilk tur onu hemen 12.

Bugünkü sonuçlar sayesinde Gerloff 170 puanla şampiyona sıralamasında sekizinci sırada yer almaya devam ediyor, Nozane ise 46 puanla 14. sırada yer alıyor.

Önümüzdeki Cuma Grt Yamaha takımı bir kez daha Portimão’daki Portekiz turu için piste çıkacak ve ilk iki Serbest Antrenman seansı yerel saatle sırasıyla 10:30 ve 15:00’te gerçekleşecek.

Yarış 1 sonuçları için buraya tıklayın.
Yarış 2 sonuçları için buraya tıklayın.

Garrett Gerloff – Yarış 1: P10 / Yarış 2: P10

GG31

Düşüncelerimiz Dekan Berta Viñales’in ailesine gidiyor ve umarız bu konuda şifa bulurlar.

Bugün yarışmamızı istemeleri, yarış ruhları hakkında hacimler anlatıyor ve günümüz onun için bir övgüydü.

GRT Yamaha takımındaki herkes dün WorldSSP300 yarışında olanlar hakkında çok kötü hissediyor.

Yarışlarımız biraz zor oldu. İkisinde de en iyi ilk turu atamadım, her iki durumda da mücadele etmek zorunda kaldım ve temiz hava aldığımda yarışmayı hedeflediğim adamlar çoktan gitmişti.

Hayal kırıklığı yaratan bir gündü, ancak sadece bir hafta içinde bir tur daha attık ve Yamaha R1’e geri dönüp gelişmeye çalışacağız.

Kohta Nozane – Yarış 1: P13 / Yarış 2: DNF

KN03

Dünkü olaylar nedeniyle herkes için çok zor bir cumartesi ve pazar günüydü, ancak bu sporun tehlikeli olduğunu biliyoruz ve Dean Berta Vinales’in anısına yarışmaya devam ettik.

Yarış 1 kötü bir başlangıçla başladı ve ilk turda birçok biniciyi sollamak zordu. Bununla birlikte, tempom kötü değildi, 1’41’lerde istikrarlı bir şekilde kalabilirdim, ancak Laverty’yi sollamak beklediğimden daha zor oldu.

Bir noktada başardım, ama sonra hemen bir hata yaptım ve yerini geri verdi. Son turda tekrar denedim, ancak geniş gittim ve atağı tamamlayamadı

Yine de onunla kavga etmek iyi hissettirdi. Yarış 2’de işler daha iyi görünüyordu, startım iyiydi, tempom daha iyiydi ve ilk üç turda harika bir savaşa dahil oldum, ancak daha sonra bir hata yaptım.

Sonuç hayal kırıklığı yarattı, ancak gelecek yıl için hala iyi bir deneyimdi. Genel olarak, olumlu bir hafta sonuydu, ancak bir sonraki tur benim için yeni bir pist olan Portimão’da olacak, bu yüzden o kadar kolay olmayabilir.

Adım adım ilerleyeceğiz, son iki turdaki tempomdan dolayı mutluyum ve bunun üzerine inşa etmeyi umuyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir