Brixx WorldSBK ile Razgatlıoğlu ve Pata Yamaha Jerez Yarışlarını Domine Etti

0

Brixx WorldSBK ile Razgatlıoğlu ve Pata Yamaha Jerez Yarışlarını Domine Etti. Brixx WorldSBK sürücüsü Toprak Razgatlıoğlu ile Pata Yamaha, İspanya’nın Circuito de Jerez kentinde düzenlenen FIM Superbike Dünya Şampiyonası’nın onuncu turunda her iki yarışta da zafere ulaştı.

Etkinlik, worldSSP300 binicisi Dean Berta Vinales’in dün öğleden sonra geçirdiği bir kazanın ardından trajik geçişi nedeniyle uygun bir şekilde bastırılmış bir atmosfer altında gerçekleştirildi.

Elemelerde pole pozisyonunu elde eden Razgatlıoğlu, şampiyonluk rakibi Jonathan Rea ile zorlu bir mücadelenin ardından 50. kariyer WorldSBK başlangıcı olan Race 1’i kazandı.

Programda iki uzun yarış varken, Türk binicimiz Ducati’den Scott Redding son turlarda galibiyet için şiddetli bir mücadeleye girişene kadar bayraklardan bayrağa ikinci zaferi almaya hazır göründüğü 2. Razgatlıoğlu yarışın kontrolünü geri almadan ve çifte galibiyet için çizgiyi geçmek için son turda mükemmel bir şekilde savunma yapmadan önce Redding’e sadece liderliğe kısa bir bakış izni verildi.

Takım arkadaşı Andrea Locatelli eşit derecede formdaydı ve iki dördüncülük elde etti, ancak her iki yarışta da Razgatlıoğlu’nun yanında bir saniyeden az bir farkla podyumda durma fırsatı reddedildi.

Çaylağı artık premier sınıfın “ön grubunda” sağlam bir fikstür haline geldi ve akan İspanyol pistindeki performanslarıyla gurur duyabilir.

Bugünkü sonuçlar razgatlıoğlu’nun Riders Şampiyonası’nda 20 puan, Yamaha’nın Takımlar Şampiyonası’nda 15 puan ve Brixx WorldSBK ile Pata Yamaha’nın Team Standings’te 48 puanlık bir farka sahip olduğunu ve üç tur kala öne geçti.

WorldSBK padok, Arjantin ve Endonezya’daki iki uzun mesafeli etkinlik sezonu tamamlamadan önce üçlü kafa turu turlarının sonuncusuna hazırlanmak için doğrudan Portimão’ya gidiyor.

Portekiz rollercoaster pisti uzun zamandır brixx WorldSBK ile Pata Yamaha için podyumların yanı sıra şiddetli ve heyecan verici yarışlar için bir mekan olmuştur, ancak takım aynı seviyeyi korumak niyetindedir ve daha fazla yarış galibiyeti için savaşmayı hedefledikleri için yaklaşımı göz önünde bulundurmaktadır.

Yarış 1 sonuçları için buraya tıklayın.
Yarış 2 sonuçları için buraya tıklayın.

Toprak Razgatlıoğlu – Yarış 1: P1 / Yarış 2: P1

TR54

Bugün, normalde harika olurdu ama dünden dolayı mutlu hissetmek çok zor. Bunu her düşündüğümde üzülüyorum. Yarış 1 için bisikleti geliştiriyoruz ve Johnny ile yarış için kavga ediyorum.

İkinci yarış için bisikleti tekrar geliştirmeye çalışıyoruz, ancak sıcak koşullar nedeniyle o kadar iyi bir his değil.

Bence bu her sürücü için, bisiklet kayıyor. Bu sefer Scott ile savaşıyorum ve ayrıca son turlarda çok güçlüydü ama elimden geleni yaptım ve tekrar kazanabilirdim.

Tekrar ediyorum, her yarışta şampiyonluğa bakmıyorum. Sadece her yarışa odaklanıyorum ve kazanmaya çalışıyorum, portimão’da da kazanmaya çalışacağım.

Ama, belki Endonezya’daki son yarış hafta sonunda şampiyonaya bakmaya başlıyabilirim…!

Toprak Razgatlıoğlu

Johnny’nin çok güçlü olduğunu ve Portimão’da da hızlı olduğunu biliyorum ama yine de umarım kazanmak için savaşıyoruzdur.

Normalde Portimao’yu ve şimdi yeni asfaltı seviyorum, ayrıca Yamaha bu yıl çok daha iyi – göreceğiz!

Andrea Locatelli – Yarış 1: P4 / Yarış 2: P4

Bu yüzden sonunda bizim için iyi bir hafta sonu daha, biraz hayal kırıklığına uğradım çünkü bugün iki podyum olasılığını kaybettik ama sonunda mutlu olabiliriz çünkü Cuma günü buraya geldiğimizde bisikletle bir şeyler hissetmek benim için o kadar kolay değildi.

AL55

Sonra, dün bir yarış yapma fırsatını kaybettik ama yarışı iptal etmek doğru bir karardı. Bugün podyumu kaçırdık ama yarış sırasında daha güçlü ve daha hızlı olmak için geliştik. İlk grupta kalmaya çalışmak istiyorum ve Yarış 1’de çok kötü bir şey yapmadık. Yarış 2’de, biraz his kaybediyorum ve ön grupta kalamam ama her durumda olumlu bir performans ve kesinlikle bu şekilde devam edeceğiz. Şimdi, deneyimim daha iyi geliyor ve Portimão’da göreceğiz, ama çocuklara teşekkür etmek istiyorum çünkü çok iyi çalışıyoruz ve harika bir iş yapıyorlar. En önemlisi, Dekan Berta Viñales’in arkadaşları ve ailesinden çok üzgün olduğumu söylemek istiyorum.

Resim Küçük Resmi

Paul Denning – Takım Müdürü

Bugünkü başarımız dünkü trajik olayların gölgesinde kaldı ve bu vesileyle tüm ekip adına Dekan Berta Viñales’in ailesine, arkadaşlarına ve ekibine en derin taziyelerimizi sunuyorum diyen teknik müdür.

Anlaşılabilir bir şekilde, hem Toprak hem de Loka dün akşam oldukça duygusaldı ve bugün yarışlara yaklaşımları konusunda biraz endişeliydim, ancak vizörler düştüğünde ikisinin de işlerine odaklanabildikleri açıktı.

Toprak bugün inanılmazdı, gerçek bir “yarış hayvanı”. Loka, çift podyumdan metrelerce uzaktaydı ve Cuma günü nerede olduğumuzu göz önünde bulundurarak – her iki sürücü de düpedüz tempo ve his için biraz mücadele ederken – pole pozisyonuna ve bu çifte zafere ulaşmamızı sağlamak için mühendislerimize ve tüm ekibe işleri tersine çevirmede çarpıcı bir iş için teşekkür etmeliyim.

Her zaman olduğu gibi ayaklarımız yere basıyor, sadece bir sonraki yarışa odaklanacağız ve Portimão’da tekrar elimizden geleni yapacağız.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir