Hırvatistan’da Toyota Yaris WRC’nin yeni yolları bekleniyor

0

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi’nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team, 2021 FIA Dünya Ralli Şampiyonası Hırvatistan Rallisi’nin (22-25 Nisan) üçüncü turunda yeni bir zorlukla karşılaşmaya hazır.

Arctic Rally Finland’dan sonra, bu WRC için yepyeni bir etkinlik olacak ve aynı zamanda 2019 sezonundan bu yana Rallye Monte-Carlo gibi etkinliklerde yaşanan kış koşulları olmadan düzenlenen ilk gerçek asfalt rallisi olmaya hazırlanıyor.

Hırvatistan’a ilk ziyaretini hem üreticilerin hem de sürücülerin sıralamalarına liderlik eden ve toyota Yaris WRC ile asfalt konusundaki güçlü rekorunu sürdürmeyi hedefleyen ekip gerçekleştirildi. 20 yaşındaki Kalle RovanperğWRC’nin en genç lideri olarak gelirken, Sébastien Ogier ve Elfyn Evans takım arkadaşlarının sadece sekiz puan gerisindeler.

Hırvatistan Rallisi başkent Zagreb’de yapılacak ve çeşitli asfalt yollarda koşulacak. Yıpranmış ve pürüzsüz yüzeylerin bir karışımı beklenir ve bazı bölümler hızlı ve akıcı olurken, diğer parçalar daha dar ve bükümlü olacaktır.

Perşembe sabahı Zagreb’e yakın bir sarsıntı sonrasında, ralli Cuma sabahı üç gün boyunca toplam 300 rekabetçi kilometrelik 20 etaptan ilkiyle başlayacak. İlk iki gün, her biri gün ortası hizmetine bölünmüş dört aşamadan oluşan iki döngüden oluşan şehrin güney-batısında gerçekleşir. Pazar günü, her ikisi de iki kez çalıştırılacak son bir çift test için kuzeye gidiyor.

Sezonun açılış iki turunu altıncı sırada tamamlayan Takamoto Katsuta, TOYOTA GAZOO Racing WRC Challenge Programı kapsamında bir kez daha dördüncü bir Yaris WRC sürecek.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull sporcusu Toprak Razgatlıoğlu, gelecek vadeden bir yarışçıdan, Superbike Şampiyonu olmaya giden yolu başarıyla tamamladı. Yıldız sporcunun kariyerinden öne çıkan…

Read More..

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

F1’de Red Bull Racing dominasyonu devam ediyor. Max Verstappen, dokuzuncu sırada başladığı yarışı zirvede tamamlarken Sergio Perez ise bitiş çizgisini takım…

Read More..

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

Katalonya’da devam eden WSBK serüveninde Red Bull sporcuları koşulan tüm yarışlarda podyumda yer almayı başarırken Bahattin Sofuoğlu, Supersport’taki ilk zaferiyle göz…

Read More..

KNN54 Riders Nedir?

Red Bull TV’de izleyici ile buluşan KNN54 Riders belgeseli ile ilgili merak ettiğin soruların cevabı hemen aşağıda. Red Bull TV’de izleyicilerle buluşan KNN54…

Read More..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir