PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası 2. ayağı, kısa adı DENDOFF olan Denizli Offfroad Kulübü tarafından, 21-22 Ağustos tarihlerinde Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde gerçekleştirilecek.

Son yıllarda Türkiye Offroad Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak, başarılı organizasyon kabiliyeti ile spora katkı sağlayan DENDOFF ve ülke genelinde örnek olarak gösterilen yerleşik offroad parkuru ile adından sıkça söz ettiren Merkezefendi Belediyesi bu büyük organizasyona özenle hazırlandı.

Seyirci konforunu ve altyapı imkanlarını artırmak için ulaşım kolaylığı ve yüksek seyirci kapasitesini karşılayabilecek şekilde yeni yerinde, yeniden oluşturulan Merkezefendi Belediyesi Offroad Parkurunda gerçekleştirilecek organizasyon, her iki gün boyunca büyük heyecana sahne olacak.

21 Ağustos Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren Göveçlik mevkiinde yer alan ve Kanan Çarpışantürk adıyla geçilecek olan 14,45 km. uzunluğundaki orman etabını 4 kez geçecek olan ekipler saat 19.00’dan itibaren servis alanında ilk günü tamamlayacaklar.

Yarışın ikinci olan 22 Ağustos Pazar sabahı saat 11.30’da yeniden direksiyon başına geçecek olan ekipler, saat 12.20’den saat 17.00’ye kadar Kazım Arslan adıyla geçilecek olan 6 km. uzunluğundaki Merkezefendi’deki seyirci özel etabını 3 kez geçecekler. Denizli Offroad Yarışı, saat 19.15’te düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak.

Organizasyonu değerlendiren T.C. Merkezefendi Belediyesi Belediye Başkanı Sn. Şeniz Doğan yaptığı açıklamada “Pandemi nedeniyle verilen bir yıllık zorunlu aranın ardından 21 ve 22 Ağustos tarihlerinde offroad heyecanını yeniden Denizli’ye taşıyacağız.

Organizasyon başarımızı bu yıl yeni pistimizle daha üst düzeye çıkarmayı planlıyoruz. Yeni pistimiz, daha iyi görüş açısı ve daha yüksek seyir keyfi sunacak. Parkur yapısı pilotlara daha iyi sürüş olanağı sağlayacak. Bunun yanında servis alanımızı da TOSFED kriterlerine en uygun düzeye getirmek için çalışmalarımızı tamamladık.

Bu sporu seven, heyecanı ve adrenalini hissetmek isteyen herkesi yarışımıza davet ediyoruz.” diyerek, sporcusundan seyircisine tüm offroad meraklılarına davette bulundu.

2019 Türkiye Offroad Şampiyonu olan ve aynı zamanda DENDOFF başkanlık görevini yürüten Kenan Özsoy, yakından takip ettiği hazırlık süreciyle ilgili “Offroad sporunun geniş kitlelere yayılabilmesi ve sportif anlamda kaliteli bir organizasyon icra edebilmek için seferber olduk.

Her gün çalışmaları yerinde takip ediyoruz. Diğer illerden gelen sporcu arkadaşlarımızın keyif alacağı ve yıllardır bizi yalnız bırakmayan binlerce seyircimizin memnun kalacağı bir yarış kurguluyoruz.

Değerli destekleri dolayısıyla Merkezefendi Belediyesi Belediye Başkanımız Sn. Şeniz Doğan’a ve özverili çalışmalarından ötürü tüm kulüp üyelerimize teşekkür ediyorum. Denizlimize yaraşır bir organizasyon hazırlıyoruz ve tüm sporseverleri 21-22 Ağustos tarihlerinde aramızda görmeyi umuyoruz” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir