TransAnatolia 11.yılında Eskişehir’den Başlıyor

11-18 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek TransAnatolia Rally Raid’de yarış severleri bu yıl Anadolu uygarlıklarının gözbebeği Eskişehir’den, Türkiye’nin zümrüt tacı Kars’a macera dolu bir yarış bekliyor.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı izni ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğiyle düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın ise en büyük ve zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid,

11. yılında 11 Eylül Cumartesi saat 17.00’de Eskişehir Odunpazarı’nda düzenlenecek seremonik startın ardından 14 ilden geçerek 2.300 km.lik güzergahı 18 Eylül’de Kars’ta tamamlanacak.

Korlas (Ducati), Eti, Spor Toto, General Tire, Castrol, Anlas, İzeltaş, Fikirmedya, Anafarta ve Jules Verne katkılarıyla gerçkeleşen organizasyonda bu yıl, Türkiye, İtalya, Hollanda ve İngiltere’den 39 motosiklet, 18 otomobil, 4 SSV, 5 quad ve 3 kamyon olmak üzere toplam 69 araç ve 94 yarışçı mücadele edecek.

TransAnatolia Genel Koordinatörü Burak Büyükpınar, “Organizasyon olarak 11 yıl önce çıktığımız bu yolda hedefimiz; tarihi ve doğasıyla adeta bir cennet olan vatanımızı; uluslararası ralli organizasyonlarımıza yerli ve yabancı yarışçıların katılımını sağlayarak, ülkemizi daha çok sporcunun tanımasına aracılık etmekti.

Bu amacımızdan hiç uzaklaşmadık, 11 yıl içinde pek çok kere sıkıntılı dönemlerden geçtik fakat yılmadık ve devamlılık esastır diyerek bu organizasyonu gerçekleştirdik.” diyerek,

“Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında aldığımız Covid-19 önlemleri ve uyguladığımız katı kurallarla, pandemide gerçekleşen ilk uluslararası yarış organizasyonunu yaptık.

Bu yıl da pandemi koşulları devam ederken bir de üzerine ülkemizi derinden etkileyen orman yangınları eklendi.

Yangınların kontrol altına alınmış olmasından dolayı çok mutluyuz. Bu zor günlerde çalışarak, üreterek ve hedefimizden sapmadan ülkemizin hayran bırakan coğrafyasını yerli ve yabancı sporcularımıza tanıtmaya devam edeceğiz. Katılımcılarımıza başarılar diliyoruz.” şeklinde sözlerini tamamladı.

TransAnatolia’da bu yıl ilk kez renkli yol notları kullanılacak. Ayrıca dünyanın en önemli yarışlarında kullanılan ve en gelişmiş uydu takip sistemi olan Stella sayesinde bu sene de sporcular için maksimum güvenlik önlemleri alınmış durumda.

Pérez, Verstappen’in ikinci sıraya yükselmesiyle beşinci kariyer galibiyetini aldı

DTM’in Diğer Motor Sporları Yarışlarından Nasıl Farkları Var?

Ayhancan Güven: “Hedefim Podyumlar Yapmak”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir