Rallycross aksiyonu, World RX of Catalunya ile başlayıyor

0

Kevin Hansen of Team Hansen performs during a test session in Strangnas, Sweden on June 30, 2021. //

İsveçli kardeşler Timmy ve Kevin Hansen, 2021 FIA Dünya Rallycross Şampiyonası zaferi için gidiyor ve bu ay yeni bir görünümle gride geri dönecekler. 

– Hansen World RX Takımı, bir çift Peugeot 208 WRX çalıştıran Red Bull TV’den canlı olarak şampiyonanın sekiz turunda da başrole hazırlanıyor. Eylem, 23 Temmuz’da Circuit de Barcelona-Catalunya’da başlıyor.

2022’de elektrikli araçlara geçmeden önce Dünya Rallycross yarışmasında benzinli motorların son yılı.

– 2019 şampiyonu Timmy ve küçük kardeşi Kevin, babaları Kenneth ve anneleri Susann’ın daha önce sporda başarı elde etmesinin ardından,

RX1e’nin yeni döneminden önce mümkün olduğunca çok şampiyonluk puanı toplayarak eski motorlarına sevgi dolu bir veda etmek istiyor.

– 29 yaşındaki Timmy, bu sezon şampiyonluğu geri kazanmak için işten çıktı ve şampiyonluk kazandığı sezonda dört yarış kazandığını gören hızı yeniden keşfetmesi gerektiğini biliyor.

”Bu sezona başlamak için süper heyecanlıyım.”

Timmy hansen

Timmy devam eden açıklamalarında; ”Umarım şu anda yaptığımız çalışmaların karşılığını verir ve en başından itibaren galibiyetler için savaşabiliriz.

– 23 yaşındaki Kevin, Abu Dhabi’deki World RX’te zaferle kendi 2019 sezonuna mümkün olan en iyi başlangıcı yaptı.

Timmy ve Norveçli Andreas Bakkerud’un arkasında üçüncü olmak için dört podyum daha aldı.

Eğer bunu sezon boyunca yapabilirsek, şampiyonluk için savaşmak için orada olacağız..” dedi

“Benzin döneminin son yılına giriyoruz ve bu sefer gerçekten şampiyonluğu almak istiyorum.”

kevin hansen

Tabii ki, büyük bir meydan okuma olacak, ama başka türlü olmasını istemezdim. Eskisinden çok daha fazla test yaptık ve çevrilmemiş taş bırakmıyoruz.

Bu spor tarihinin en başarılı şirketi olduk ve bu bölümü şampiyonluklar kazanarak kapatacağız. Arkamızdaki takımla, gerçekçi olarak şampiyonayı 1-2 bitirmeyi hedeflememiz gerektiğini düşünüyorum.”

– World RX’e ek olarak, Hansen kardeşler, Timmy’nin Suudi Arabistan’daki açılış Desert X-Prix’sinde ve Kevin’in Senegal’deki ikinci Ocean X-Prix’sinde.

Bu yılki beş turluk Nitro Rallycross şampiyonasında etkilendiği Extreme E’nin açılış sezonuyla da yarışıyor.

– Timmy şu yorumu yaptı: “Takvim, kısa sürede çok fazla yarışla çok kompakt. Çok zor bir sezon olacak. Bence bu yüzden herkes bu kadar çok çalışıyor ve hiçbir şeyi şansa bırakmıyor.”

– Sekiz turlu 2021 FIA Dünya Rallycross Şampiyonası, 23-24 Temmuz hafta sonu World RX of Catalunya ile Red Bull TV’de canlı yayınlanıyor. Yayın, World RX’in yarı finallerine ve finallerine ve RX2e finaline geçmeden önce özel bir ön gösteri içerecek.

Sezon, 23-24 Ekim hafta sonu Montalegreon’daki World RX of Portugal’da sona eriyor.

– Hansen World RX Takımı, 2021 FIA Dünya Rallycross Şampiyonası sırasında uzun vadeli ortaklar Red Bull ve TotalEnergies tarafından desteklenecek ve yeni sponsor PrimeKey’i padokta ağırlayacak.


Notice: Undefined offset: 5 in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/blockspare/inc/latest-post-block/posts-list/index.php on line 353

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir