Hunter: ‘’Hayatımı kurtaran şey muhtemelen aeroscreen oldu’’

0

Kaza, Team Penske-Chevrolet pilotu Josef Newgarden, 5. viraja girilmeden önce 4. virajın çıkışında çizgiden taşıp çime çıkmasıyla tetiklendi.

Antrenman turlarındaki şaft probleminin ardından yarışa 17. sıradan başlayan Herta’nın takım arkadaşı Hunter-Reay, direksiyonu sağa kırıp biraz frenlese de kazadan kaçamayan bir başka pilot oldu ve Penske’nin aracının ön kısmına çarptı.

8. sırada bulunan Newgarden, çizgiden taşarak çimlere değdi ve aracın kontrolünü kaybederek pistin ortasına doğru spin attı.

Onun arkasında, 9. sırada bulunan Andretti Autosport-Honda pilotu Colton Herta, pistin ortasına doğru spin atan Newgarden’dan kaçamadı ve ikili yüksek hızda çarpıştı.

Hunter-Reay’ın Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntüleri, Newgarden’ın ön lastiğinin Hunter-Reay’ın aracının aeroscreen’ine saatte 200 km hızla çarptığını açıkça gözler önüne seriyor.

2012 IndyCar şampiyonu ve 2014 Indy500 kazananı Hunter-Reay, sosyal medya hesaplarından paylaştığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: ‘’Unutulası bir hafta sonuydu. Antrenman ve sıralama turlarında şaft problemleri yaşadık. Sonrasında ise ilk turdaki zincirleme kazaya karışınca yarışımız daha başlamadan bitti. IndyCar, aeroscreen için size minnettarım. Muhtemelen hayatımı kurtaran şey oydu.”

Konu hakkında konuşan Gosselin, ‘’Evet, takımın geliştiğini düşünüyorum, şimdi sadece bunu pistte göstermek kaldı.’’ ‘’O yüzden bu hafta sonu iyi bir iş çıkarmamız gerek. #28’i ait olduğu yere yeniden çıkarmak için tamamen konsantre olmuş durumdayız.’’ ifadelerini kullandı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir