İki ve dört tekerlekli yarışmacılar İpek Yolu Rallisi 2021 için yola çıktı.

0

Mardeev Airat, Svistunov Dmitrii, Akhmetov Vadim at the 1st stage of Silk Way Rally in Omsk, Rusia on July, 2021 //

İki ve dört tekerlekli yarışmacılar İpek Yolu Rallisi 2021 için yola çıktı. Bu yıl, ralli akıncıları dağlar, bozkırlar ve tehlikeli Gobi Çölü üzerinde bir rotaya giriyorlar, hepsi de ultra zorlu 5.250 kilometrelik rotanın bir parçası. 

– Eylem 1 Temmuz Perşembe günü Rusya’nın Omsk kentinde başladı ve 11 Temmuz Pazar günü Moğolistan’ın Ulaanbaatar kentinde sona erecek.

– Rallinin 2021 baskısı, 10 aşamalı ilginç bir programı takip ediyor. Bu yıl yarış ilk kez FIA Kros Rallileri Dünya Kupası’nın bir parçası haline gelirken, FIM Kros Rallileri Dünya Şampiyonası takviminde yer alıyor.

Bu, hem iki hem de dört tekerlek üzerindeki rakipler için şampiyonluk puanlarının olduğu anlamına gelir.

– Rus kamyon devleri Team Kamaz Master için birçok yerel gurur söz konusu. ‘Mavi Armada’, İpek Yolu’nun önceki dokuz etabında kamyon yarışmalarından biri hariç hepsini kazandı.

Kamaz kamyon #504 pilotu Eduard Nikolaev şunları söyledi: “Kazanmak için elimizden gelenin en iyisini yapmamız gerektiğini biliyoruz çünkü en yakın rakiplerimizin hepsi İpek Yolu’na gelecek. Bitiş çizgisine kadar ilginç bir mücadele olması garanti.”

Matthias Walkner at the 1st stage of Silk Way Rally in Omsk, Rusia on July, 2021 // SI202107020189 // Usage for editorial use only //

– Bisiklet yarışında, 2015 FIM Kros Rallileri Dünya Şampiyonası galibi Matthias Walkner’ın bu yılki yarışmanın liderliğini alma şansı var. 2018 Dakar galibi, yeni sezonun açılış turu olan Rally Kazakhstan’da Ross Branch’ı ikinci olarak tamamladı.

– Etap 1’de güçlü bir beşinciliği garantiledikten sonra konuşan Walkner, şunları söyledi: “Ralliye başlamak için oldukça zor bir etaptı. Sanırım hepimiz bunun o kadar da kötü olmayacağını düşündük çünkü sadece kısaydı, ama ormanda çok fazla bitki örtüsüyle oldukça zor olduğu ortaya çıktı.

Doğru kararı verdiğimden ve doğru yolda olup olmadığımdan emin olmadığım birkaç kez oldu, ancak sonunda sahnenin gidişatından oldukça memnunum.”

– Walkner, 2019’da Silk Way’deki ilk iki tekerlek yarışmasını kazanan Red Bull KTM Factory Racing bisikletçisi Sam Sunderland’i taklit etmek için dışarıda. Sunderland, Kazakistan Rallisi’nde yaşadığı sakatlıklar nedeniyle unvanını koruma şansını kaçırıyor.

– Kazakistan’da GasGas fabrikası binicisi olarak ilk maçına Çıkan Daniel Sanders oldu ve yeni takımını dördüncülükle ödüllendirdi. Şimdi Sanders, İpek Yolu Rallisi’ne ilk seyahatinde daha fazla şampiyonluk puanı hedefliyor.

“Gücüm kesinlikle kumda yarışıyor, bu yüzden Moğolistan’da umarım bunu bolca görürüz.”

Daniel Sanders

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir