FIA Dünya Rallycross Şampiyonası Höljes’te ısınıyor.

0

Kevin Hansen, Timmy Hansen ve Johan Kristoffersson, Höljes’teki FIA Dünya Rallycross Şampiyonası’nda kendi sahalarında yarışırken şampiyonayı yönetiyorlar.

Yarışseverler, FIA Dünya Rallycross Şampiyonası’nda evde yetişen üç kahramanı neşelendirmek için motor sporları takvimindeki en büyük ve en iyi yarışlardan biri için İsveç’in Höljes şehrine akın ediyor.

Bu, ilk pist zaferini kazanan küçük Hansen kardeşi Kevin için özellikle duygusal bir zaferdi, dünya şampiyonu Kristoffersson ise takımın şampiyonları EKS JC’yi savunmak için sürüşe ne kadar çabuk uyum sağladığını gösterdi.

Şampiyona, İspanya’daki 2021 mücadelesinin açılış turunda Kevin Hansen, Timmy Hansen ve Johan Kristoffersson’un Barcelona’daki RX Catalunya’da podyuma çıkmasıyla parlak bir başlangıç yaptı. 

Timmy Hansen, 24 Temmuz 2021'de Barcelona'daki World RX of Catalunya'da Hansen Takımı'na bir-iki mühür attı.
Timmy Hansen, Hansen Takımı’nın 1-2’sine imza attı.© @World/Red Bull İçerik Havuzu
İki kez DTM şampiyonu Timo Scheider, 24 Temmuz 2021'de Barselona'daki World RX of Catalunya sırasında Johan Kristoffersson'un önünde yer alıyor.
İki kez DTM şampiyonu Timo Scheider, Johan Kristoffersson’ı körfezde tutuyor© @World/Red Bull İçerik Havuzu

Tekrar harekete geçmek: Dünya RX şampiyonu Johan Kristoffersson’ı savunmak© @World/Red Bull İçerik HavuzuDünyanın en ikonik rallycross pistlerinden biri olan Höljes, Norveç sınırına yakın Värmland ormanının derinliklerinde yer almaktadır ve serinin kurulduğu 2014 yılından bu yana popüler bir Dünya Şampiyonası fikstürü olmuştur.

Rallycross hayranları ünlü Happy Street kampında eşsiz bir atmosfer yaratır.Hem EKS JC hem de Hansen World RX Team, ikinci turda vahşi İsveçli taraftarların önünde olumlu ivmelerini artırmayı hedefliyor olacak.

Kevin Hansen, Circuit de Barcelona-Catalunya’daki finalde dünya şampiyonları Timmy ve Johan Kristoffersson’u yendiği İsveç’in World RX’ine giren sahaya liderlik ediyor.

Kevin Hansen, 24 Temmuz 2021'de Barselona'daki World RX of Catalunya sırasında Juha Rytönen ve Dan Oberg'in önünde yer alıyor.
Kevin Hansen İspanya’da Juha Rytönen ve Dan Oberg’i yönetiyor© @World/Red Bull İçerik Havuzu
Kevin Hansen, 24 Temmuz 2021'de Barselona'daki World RX spain'de duygusal bir zafer kazandı.
Kevin Hansen, Catalunya’nın Dünya RX’inde 2021’in ilk galibiyetini aldı© @World/Red Bull İçerik Havuzu

Höljes’te Avrupa düzeyinde birden fazla kazanan ve İsveç Dünya RX’inin sahnelenmiştir önceki iki kez ikinci sırada bitirmiştir. Bu hafta sonu daha iyisini yapmayı planlıyor olacak.

İyi bir arabamız olduğunu biliyoruz ve iyi bir his var. Yarışma son derece zor olacak, bu yüzden her şey hafta sonuna iyi bir başlangıç yapmak ve sonra bu formu korumak olacak.

Kevin Hansen

23 yaşındaki oyuncu, “Höljes için gerçekten heyecanlıyım ve taraftarların pist kenarında olması inanılmaz olacak – geçen yıl onları çok özledik ve iyi bir gösteri sergilemek için süper heyecanlıyız.” diyor.

Yarış galibi Kevin Hansen, Barcelona'daki World RX of Catalunya'da son dakika talimatları aldı.
Yarış galibi Kevin Hansen Barcelona’da son dakika talimatı aldı© @World/Red Bull İçerik Havuzu

“Kışın gelişimimiz Barcelona’dan ziyade Höljes gibi pistlere odaklanmıştı, bu yüzden umarım geçen yıl sağlam bir gelişme gösterdik. İyi bir arabamız olduğunu biliyoruz ve iyi bir his var.

Yarışma son derece zor olacak, bu yüzden her şey hafta sonuna iyi bir başlangıç yapmaya ve ardından bu formu korumaya gelecek.”

Ancak şampiyona lideri kolay olmayacak. Yeni başlayanlar için, ağabeyinin 2019 tacının yanındaki rafa koymak için ikinci bir dünya şampiyonluğu kazanma konusunda tasarımları var.

Timmy Hansen, küçük kardeşinin sadece iki puan sürüklenerek İsveç’e geliyor ve 2016’dan beri Höljes’teki rostrum’a ulaşamamışken, özellikle masaları çevirmek ve imrenilen tacın peşindeki inisiyatifi ele geçirmek için ateşlenecek.

Timmy Hansen, World Rallycross sürücüleri Timo Scheider ve Kevin Abbring ile taktik konuşuyor.
Timmy Hansen, Dünya RX sürücüleri Timo Scheider ve Kevin Abbring ile konuşuyor© @World/Red Bull İçerik Havuzu

Ayrıca zorlu görünen üç kez dünya şampiyonu Kristoffersson, zorlu 1.210m Höljesbanan pisti etrafında mükemmel bir rekora sahip, 2017, 2018’de kazandı ve – her seferinde dünya şampiyonluğunu kazandı.

Bir Q1 diskalifiye catalunya onu arka sıralara koydu, bu yüzden çok yönlü KYB EKS JC pilot güçlü Audi S1 ilk zafer puanı kararlı olacak.

Krisztián Szabó, Dünya Şampiyonası’ndaki ikinci tam mücadelesinde, sağlam bir sezon açılışının ardından GRX-SET World RX Team için Sürücüler sıralamasında dördüncü sırada yer aldı ve Macar, 2017’de Super1600 (şimdi Euro RX3) defne yolunda Höljes’te podyum finişi yaptı.

Üç kez Johan Kristoffersson, Höljes'teki ev etkinliğine odaklanıyor.
Üç kez Johan Kristoffersson, Höljes’teki ev etkinliğine odaklandı© @World/Red Bull İçerik Havuzu

Takım arkadaşı Niclas Grönholm’un, İspanya’daki hafta sonlarının yarı finalde bir çarpışmayla sona ermesinin ardından iyi bir sonuca ihtiyacı var. Finn’in hızı şüphesiz:

2019 kampanyasının apandisit nedeniyle raydan çıkmasından sonra bir şampiyonluk mücadelesi tehdidinde bulundu.Yine Finlandiya’dan Juha Rytkönen, geçen yaz Kouvola’daki göz kamaştırıcı World RX ilk maçında ürettiği sahne çalma performansını, finalde Kristoffersson’a karşı mücadele ederken, eski ralli yıldızı Kevin Abbring, Renault Mégane’sının direksiyonunda forma flaşları sergilerken, sahne çalma performansını çoğaltmak için teklif verecek.

Ancak hafta sonunun karanlık atı Peter Hedström. Avrupa Şampiyonası yarışmasında Höljes’te üç kez podyuma çıktı ve GRX-SET tarafından hazırlanan Hyundai i20’de yarışırken Dünya RX müdavimlerini üzmeye istekli olacak.

  • Heyecan verici World RX of Sweden’in her dönüşünü bu hafta sonu Red Bull TV’de takipedebilirsiniz.

Ücretsiz Red Bull TV uygulamasını indirin ve tüm cihazlarınızda kaçırılmayacak motor sporları aksiyonunu izleyin!

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir