Eskişehir Rallisi’nde Ali Türkkan Rüzgarı Esti!

0

Eskişehir’deki ralli şöleninde kendi kategorilerini domine eden Ali Türkkan, hafta sonuna damga vuran sporculardan biri oldu.

Eskişehir’deki ralli şöleninde kendi kategorilerini domine eden Ali Türkkan, hafta sonuna damga vuran sporculardan biri oldu.

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Eskişehir Rallisi 23-25 Nisan tarihlerinde 82 araç ve 164 sporcunun katılımıyla Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Ali Türkkan co-pilotu Onur Arslan ile birlikte FIA Avrupa Ralli Kupası Kategori 2 ve Gençler, Türkiye Ralli Şampiyonası Sınıf 4, İki Çeker ve Genç Pilotlar olmak üzere 5 kategoride mutlu sona ulaşmayı başardı.

FIA Avrupa Ralli Kupası haricinde, Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası, Türkiye Historic Ralli Şampiyonası ve Şevki Gökerman Ralli Kupası‘na da puan veren ralliye Castrol Ford Team Türkiye adına yarışan Red Bull sporcusu Ali Türkkan damga vurdu.

Bu sonuçla birlikte Türkiye Ralli Şampiyonası sezonunun ilk yarışı da olan Eskişehir Rallisi’ne kendi kategorilerinde damga vuran Ali Türkkan sezona çok hızlı bir başlangıç yapmış oldu.

335,17 kilometre uzunluğundaki asfalt zeminli parkurda 10 özel etapta koşulan ralli, genel klasmanda Skoda Fabia R5 ile yarışan Buğra Banaz-Gürkal Menderes ekibinin liderliğiyle sona erdi.

İkinciliği yine BC Vision Motorsport takımından Skoda Fabia R5 ile yarışan Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibi elde ederken, üçüncülüğün sahibi de Castrol Ford Team Türkiye takımından Ford Fiesta R5 ile Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı ikilisi oldu.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir