Ocak ayında 2022 Dakar Rallisi için iştahınızı kabartacak yedi şey

0

Seth Quintero perform during testing in Dubai, UAE on November 4th, 2021 // SI202111260262 // Usage for editorial use only //

Suudi Arabistan çöllerinde yaklaşık 7.500 km’lik bir alanda yarışmak için sıraya giren 1.000’den fazla insanla 2022 Dakar Rallisi.

Bir dizi köklü küresel yıldız ve yetenekli genç yarışçının etkilemek için kum tepeleri üzerinde destansı bir ralli macerası olacağını vaat ediyor.

Alan, Cidde’den Ha’il ve Riyad’a kadar 13 etabın tamamını tamamlamak için ellerinden geleni yapacak ve ardından ilgili araç kategorilerinde oynanacak büyüleyici hikayelerle tekrar geri dönecek.

İşte 1 Ocak lansmanı öncesinde dikkat etmen gereken yedi şey:

1. T1+ sınıfındaki tüm değişiklikler Bu yıl, 4 tekerlekten çekişli otomobillerin daha geniş lastiklere, daha geniş bir şasiye ve daha fazla süspansiyon yolculuğuna, verimliliği ve yakıt tüketimini en üst düzeye çıkarmak için lastiklerini kokpitten söndürme/şişirme yeteneğini koruyan 2 tekerlekten çekişli otomobillere (buggies) yükseltme izni verildi.

En iyi takımların her ikisi de yeni arabalarla yarışıyor ve skor tablosunda büyük sarsıntılar potansiyeli bırakıyor.

Mini son iki Dakar’ı kazandı, ancak Toyota’dan Nasser Al-Attiyah bu iki yarışta 80’den fazla delinme yaşadı.

Fark yaratabilir ve dördüncü Dakar zaferini elde etmesine yardımcı olabilir mi?

2. Yeni Audi RS Q e-tron Tam olarak elektrikli olmayan, tam yanmayan hibrit 671-HP Audi RS Q e-tron, tamamen elektrikli otomobilleri performans kapasitesi hakkında büyüyen büyük bir vızıltı ile en üst düzey kros rallisine getirmek için araştırma ve geliştirmede büyük bir adımdır.

Kumda ne olursa olsun, dünya çapında Dakar hayranlarını elektriklendireceği kesin – özellikle stéphane Peterhansel ve Carlos Sainz gibi iki üst sınıf sürücüyle, ikinci Dakar’ında çok sınıflı yetenek Mattias Ekström tarafından destekleniyor.

3. Sanz, rally-raid’in en karizmatik sanatçılarından biri, İspanyol Laia Sanz’ın son 11 yıldır yaptığı gibi her aşamayı tekrar bitirmeye baktığı için iki tekerlekten dörde geçecek – şaşırtıcı bir Dakar rekoru.

36 yaşındaki oyuncunun uyum sağlaması zaman alabilir, ancak navigasyon becerileri ve dayanıklılığı zaten en iyi sürücülerle yukarıda, bu yüzden dikkat edin.

4. Genç yetenek parlıyor Red Bull Off-Road Junior Team, genç ikili Seth Quintero ve Mitch Guthrie Jr. ile dakar kum tepeleri üzerinde üstünlük sağladı.

Californian Quintero, altı 2021 etap zaferinin arkasında şimdiye kadarki en genç Dakar etap galibi olurken, Guthrie Jr 2020’de UTV sahne galibiyetlerini aldı, bu yüzden tekrar üstünlük kurmalarına dikkat edin.

Bisikletlerde, iyi bir navigasyoncu ve sürekli hızlı bitirici olduğunu kanıtlayan genç Amerikalı Mason Klein’ın yanı sıra babası Dakar efsanesi Alfie Cox olan takım arkadaşı Bradley Cox’a dikkat edin.

5. Navigasyon hala kilit Öneme sahip Yetenek havuzu, yol kitaplarını sıkı ve sert tutarak en yüksek hızları kontrol altına almak için organizatörlerle daha da derinleştikçe riskler her yıl daha da büyüyor, yani navigasyon çok önemli.

Bunların dijital olarak sunulmasıyla, çalışma ve hazırlık yapma şansı yoktur – hızlı refleks gerçek zamanlı yarıştır.

6. Bisiklet savaşı açık Son beş Dakars, Daniel Sanders gibi heyecan verici yeni sürücülerin yanı sıra, 2022’de yarışmak için beş farklı bisiklet kazananı gördü, bu yüzden 2021 FIM Kros Rallileri Dünya Şampiyonu Matthias Walkner ve Avustralyalı iki kez galip Toby Price gibi zorlu rota üzerinde büyüleyici bir ileri geri bekliyor.

7. Büyülü gizem turu Yarışın Yılbaşı günü başlayacağından ve fethedilecek büyük araç geçit töreni için bir sürü kum olacağından eminiz, yine de bundan sonra şimdilik bir gizem olmaya devam ediyor.

Bilinmeyene büyüleyici bir yolculuk olacağını ve ne olursa olsun destansı olacağını vaat ediyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir