Bölükbaşı ve Besler’den Hızlı Sezon Açılışı

0

2021 GT4 European Series’de mücadele eden Borusan Otomotiv Motorsport, sezonun ilk yarışlarını Cem Bölükbaşı, Yağız Gedik, Berkay Besler ve Hasan Tansu’nun pilotajında iki otomobiller ile İtalya Monza pistinde gerçekleştirdi.

İki yarış olarak koşulan hafta sonunda PRO-AM kategorisinde mücadele eden Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler ikilisi, ilk yarışta kendi klasmanlarında ikinci olurken aldıkları 5 saniye ceza ardından genel klasmanda beşinci ve PRO-AM kategorisinde altıncı olarak tamamladılar. Pazar günü gerçekleşen ikinci yarışını; Cem Bölükbaşı ve Berkay Besler ikilisi genel klasmanda 4. sırayı alırken PRO-AM kategorisinde de ikinci olarak sezonun ilk yarışında podyum gururu yaşadılar.

Takımın diğer aracı olan 11 numaralı BMW M4 GT4 ile mücadele eden Yağız Gedik ve Hasan Tansu ikilisi ise hafta sonunda her iki yarışta da talihsizlikler yaşayarak temaslar sonucunda ilk yarışı PRO-AM kategorisi dokuzuncusu olarak tamamladılar. Gedik ve Tansu, ikinci yarışta klasmanlarında dördüncü sıraya kadar yükselmeyi başarsa da, yaşadıkları temas sonrasında süspansiyon sisteminin hasar alması sonucunda yarışı tamamlayamadılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir