Sauber Academy sürücüleri yazın zirvesinde başarılı

0

Yaz tatili, bu hafta sonu Belçika’da devam eden eylemle birlikte şimdiden bir anı olabilir: Sauber Academy sürücüleri için, sonuçların taşınması ve yılın yoğun bir açılış yarısından itibaren şekillenerek sezon sonu koşusuna hazırlanmanın zamanı geldi.

Théo Pourchaire – FIA F2 Şampiyonası

Théo Pourchaire sezonun açılış aşamalarında etkilendi, ancak Haziran ayında Bakü turunda meydana gelen bir kazada bileğinin kırılmasıyla bir aksilik yaşadı. Ancak Cesareti kırılacak biri değil, geçen ay Silverstone’da sakatlığından kalan ağrıya rağmen beşinci olarak tempoya geri döndü.

İlk sprint yarışında altıncı olarak başlayan Fransız, sürücüler Loop’ta giderken açılış turunda bir yer kaptı, kaostan kaçındı ve dördüncülük için Felipe Drugovich’i kovalamaya çalışmadan önce kazaya karışmadan kaostan çıktı.

Bayrak öncesi pozisyonuna rağmen, dönüşündeki puanlar ART Grand Prix sürücüsü için olumlu bir sonuçtu.

Çizgiden yavaş bir kaçış, Théo için orta sahanın pençesine düşerken zor bir ikinci sprint yarışı sağlayacaktı. İyi bir toparlanma yaptı ama hiç puan alamadı.

Théo uzun metrajlı yarışa beşinci sıradan başladı, ancak startta kaybetti ve sekizinciliğe geriledi. Erken bir pit-stop stratejisi yedinciliğe geri atlamasına izin verdi, ancak rakip Juri Vips için kapanış aşamalarında daha taze lastikler, Sauber Academy sürücüsü P8 ile yetinmek zorunda kaldığı için çok önemliydi.

Tahakkuk eden puanlar Pourchaire’in sürücülerin sıralamalarında dört raunt kala altıncı sırada kaldı.

F2 için sezon ortasındaki molaya rağmen, Théo’nun Hungaroring çevresinde F1 makinelerinde Alfa Romeo Racing ORLEN ile bir teste katılmasıyla genç sürücü için bir aktivite daha vardı.

Testin ardından şunları söyledi:

“Bir rüya gerçek oldu, hayatımın ilk kez bir Formula 1 aracı sürdüm.

Théo Pourchaire

Çocukken o günün hayalini kurduğumu hatırlıyorum. Bu muhteşem deneyim ve unutulmaz gün için tüm Alfa Romeo ORLEN ekibine teşekkür ederim.”

Théo, 18’ini yaş gününü de kutladı. Mola sırasında doğum günü, Eylül ayında F2 Monza turunda heyecan geri dönüyor

Juan Manuel Correa – FIA F3 Şampiyonası

Juan Manuel Correa’nın inanılmaz geri dönüş yolculuğu, ART Grand Prix ile F3 aksiyona geri dönerken Budapeşte’de devam etti. Sezonun her turunda puan toplayan Juan Manuel, Macaristan GP hafta sonu öncesinde iyimserdi.

Ancak zor koşullarda zorlu bir hafta sonu, Budapeşte sıcağında puan pozisyonlarına ulaşamadığı anlamına geliyordu.

Ekvadorlu-Amerikalı sürücü 14’ncü ve her yarışta sürekli öndeki aracın dokunma mesafesinde olmasına rağmen, hafta sonu boyunca bu konumunu korudu.

Birinci yarışta Correa, neredeyse tüm zamanını sıkışık orta sahadaki rakiplerine karşı yan yana yarışarak geçirdi ve ilerlemesi sadece şampiyonluk liderlerinin sahada mücadele ederek kısıtlandı.

Hafta sonunun son yarışında yağmur yağdı ve bu da yuvarlanan bir başlangıçla sonuçlandı. Zor koşullarda, yarışta her zamanki gibi yakın mücadele vardı. Juan Manuel beladan uzak durdu ve 14 hat-trick’i tamamlamak için yarışın başlarında kaybedilen pozisyonları telafi etti.

Emerson Fittipaldi Jr – Danimarka F4 Şampiyonası

Haziran ayında Padborg Park’taki son turdan bu yana Danimarka F4 şampiyonasından uzun bir aranın tadını çıkaran Emerson Fittipaldi Jr, sezonun üçüncü turu için FDM Jyllands-Ringen’de aksiyona geri döndü.

Fittipaldi hafta sonuna sıralamalarda altıncı sırada girdi, ancak Jutland’da bugüne kadarki en iyi hafta sonunu yaşadı.

Birinci yarışta dördüncülük, Brezilyalı ikinci yarıştaki ilk zaferini ilan etmeden önce etkinliği sağlam bir başlangıç yaptı, gridde beşinci sıradan liderliğe yükseldi ve asla teslim olmayacak bir avantajı yakaladı

Hafta sonu, üçüncü yarışta daha yavaş bir başlangıç yapan Emmo’nun güçlü bir şekilde sona ererek mücadele etmesi ve üçüncülüğü elde etmesiyle sona erdi.

Şampiyonanın zirvesinde üç tur ve dokuz yarış kala 64 puanlık bir fark var, ancak her geçen turda gösterilen iyi ilerlemeyle, sezonun son turuna girerken güven yüksek.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir