Hansen ve Munnings Arctic X Prix’de zafere ulaştı

0

ALULA, SAUDI ARABIA - APRIL 04: Timmy Hansen (SWE), Andretti United Extreme E during the Desert X-Prix at AlUla on April 04, 2021 in AlUla, Saudi Arabia.

Timmy Hansen ve Catie Munnings, Johan Kristoffersson ve Molly Taylor’ın Grönland’daki Arctic X Prix’sinde zaferle Extreme E serisinde liderliğe yükseldiler. 

– Biri erkek, diğeri kadın olmak üzere iki sürücüden oluşan takımların Odyssey 21 elektrikli SUV’larda yarıştığı yeni Extreme E serisinin üçüncü turu Grönland’ın Kangerlussuaq kentinde gerçekleşti.

Bu, adada düzenlenen ilk motor sporları etkinliği oldu.

– Serinin ilk iki yarışı – Suudi Arabistan’daki Desert X Prix ve Senegal’deki Ocean X Prix – her ikisi de Rosberg X Racing ikilisi Johann Kristoffersson ve Molly Taylor’ın yolundan gitti, bu yüzden bunu bir hat-trick haline getirmelerini ve sezon sıralamalarında baskın bir pozisyon almalarını durdurmak için baskı vardı.

– Bir kez daha iki gün yarış vardı, Cumartesi günü iki tur sıralama, ardından iki yarı final, Çılgın Yarış ve ardından serinin ilk beş araçlık Finali.

Ocean X-Prix’de olduğu gibi, hafta sonu en hızlı sürücünün takımlarının şampiyonluk çetelesine eklemesi için beş ekstra puan kazandığı parkurun bir parçası olan süper sektörün eklenmesi de vardı – timmy Hansen’in bu sefer iddia ettiği bir ödül.

– İngiliz sürücü Munnings, finalin ilk turunun başlarında, X44’ten Sébastien Loeb ve RXR’den Taylor tarafından geçilmeden önce liderdi, ancak ilk üçü Switch Zone’a girerken hala sıkı bir şekilde toplanmıştı.

– X44 aracı, Cristina Gutiérrez’in görevi devralmasıyla delinme onarımları nedeniyle ertelendi, ancak Andretti ikilisinin hızlı bir alışverişi Timmy Hansen’in Johan Kristoffersson’u Switch Zone’dan kıl payı çıkarttı.

– İsveçli çift, çok fazla iniş rxr aracı yavaşlatan teknik sorunlara neden olmadan önce heyecan verici bir dizi atlayış için boyun boyuna yarıştı.

– Mikaela Åhlin-Kottulinsky ve Timmy’nin küçük kardeşi Kevin Hansen’den oluşan JBXE ikilisi, RXR’nin güç kaybından yararlanarak günün erken saatlerinde çılgın yarış galibiyetine finalde ikincilik kattı.

– Podyumun yuvarlanması Carlos Sainz ve Laia Sainz’dan oluşan Acciona Sainz takımıydı.

– Timmy Hansen şunları söyledi:

Bugün ikimiz de harika yarışlar yaptık ve bunun için gerçekten çok çalışmamız gerekiyordu. Catie ikisinde de harika bir iş çıkardı. İkimiz de Rosberg X Racing aracıyla her ikisinde de çok yakın savaşlara katıldık, sadece burada olmak inanılmaz hissettiriyor.”

“Harika hissettiriyor! Harika bir öğleden sonra ve gün oldu!

Timmy Hansen

– Catie Munnings şunları ekledi:

“Kelimenin tam anlamıyla buna söyleyecek sözüm yok. Eleme 1’de hafta sonunun başında sadece onunla devam edip göreceğimizi düşündük, ancak zirveye çıkacağımızı hiç düşünmemiştik.

Bu yüzden gerçekten özel bir duygu. Timmy gerçekten inanılmaz bir takım arkadaşı, ondan çok şey öğreniyorum, çok iyi bir sürücü ve açıkçası her zaman çantadan çıkarıyor, bu yüzden onunla birlikte çalışmak gerçekten harika.”

– Yarış takvimindeki bir sonraki durak Sardunya, 23-24 Ekim’deki Island X Prix için İtalya.

Arctic X Prix sonucu
1. Andretti United (Timmy Hansen/Catie Munnings)
2. JBXE (Kevin Hansen/Mikaela Åhlin-Kottulinsky) +4.159sn
3. Acciona Sainz (Carlos Sainz/Laia Sanz) +22.866sn
4. X44 (Sébastien Loeb/Cristina Gutiérrez) +27.914sn
5. Rosberg X Racing (Johan Kristoffersson/Molly Taylor) +1:01.005sn

Yarış 31’den
sonra Extreme E şampiyonluğu. RXR – 93 puan
2. X44 – 84pts
3. Andretti United – 76pts
4. JBXE – 68pts
5. Acciona Sainz – 61pts

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir