Ali Türkkan Avrupa Ralli Kupası’nda Zafere Ulaştı

0

Red Bull sporcusu Ali Türkkan, Almanya’nın Boxberg/Oberlausitz kentinde düzenlenen Avrupa Ralli Kupası’nda “Gençler” ve “İki Çeker” kategorilerinde zafere ulaşarak tarihi bir başarı elde etti.

Türkiye’nin rallideki en yetenekli genç pilotlarından Red Bull sporcusu Ali Türkkan, başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Almanya’nın Boxberg/Oberlausitz kentinde düzenlenen Avrupa Ralli Kupası‘nda ‘Gençler’ ve ‘İki Çeker’ kategorilerinde şampiyonluğa ulaştı.

Ralli parkurlarının parlayan yıldızı, bu sonuçla Türk motor sporları tarihinde bir ilke de imza atmış oldu. Bu sezon, Balkan Ralli Kupası’nda yine “Gençler” ve “İki Çeker” kategorilerinde şampiyonluğa ulaşan Ali Türkkan, Avrupa Ralli Kupası’nda bu başarıya ulaşan ilk Türk pilot oldu.

Ali Türkkan, Avrupa Ralli Kupası şampiyonu
Ali Türkkan, Avrupa Ralli Kupası şampiyonu© Castrol Ford Team Türkiye

Toplam 83 ekibin katıldığı Avrupa Ralli Kupası’nda Castrol Ford Team Türkiye takımı adına yarışan Ali Türkkan ve co-pilot Onur Vatansever’i bir hayli zorlu koşullar bekliyordu.

Yağmurlu ve soğuk hava, toplam 169 km’lik 12 etaptan oluşan Avrupa Ralli Kupası’na damgasını vursa da Ali Türkkan müthiş performansıyla bu zorlukların üstesinden gelmeyi başardı.

Avrupa Ralli Kupası’nda “Gençler” ve “İki Çeker” kategorilerinde şampiyonluğa ulaşan temsilcimiz, ulaştığı bu başarıyla Türk motor sporları tarihine ismini yazdırdı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir