İSPANYA GP SAĞLAM SUZUKI KADROSU IÇIN BIR SONRAKI DURAK

0

Hızlı 2021 MotoGP™ Dünya Şampiyonası’nın dördüncü turu bu hafta sonu Jerez – Angel Nieto’nun tanınmış ve sevilen pistinde gerçekleşecek.

Hızlı 2021 MotoGP™ Dünya Şampiyonası’nın dördüncü turu bu hafta sonu Jerez – Angel Nieto’nun tanınmış ve sevilen pistinde gerçekleşecek.

Joan Mir, İspanya GP’ye en son Portekiz’de elde edilen harika bir podyumun moraliyle geliyor. Mallorcan, Suzuki’nin sezonun ilk üçüncülüğü olan önemli bir başlangıç noktasını almak için mücadele etti. Mir, geçmişte ona karşı her zaman nazik olmasa da Jerez pistinin bir hayranıdır.

Bununla birlikte, Moto3’te önceki bir podyum ve geçen yıl MotoGP™ sınıfında beşincilik ile başka bir üst finiş getirmek için bol miktarda potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Alex Rins’in de geçen yılki kötü omuz sakatlığına sahne olduğu için devreden bazı acı hatıraları var, ancak 2019’da ikincilik elde etti ve gerçekten keyif aldığı bir pist. Rins, yarışın başındaki parlak bir mücadeleden sonra kaza yaptığı sorunlu bir Portekiz GP’yi geride bırakmak istiyor. Sezona İspanya’da evinde bir podyumla başlamaya kararlı.

Zengin And kültürü, muhteşem bahar güneşi ve güzel manzarası ile her zaman sezonun ilk bölümünün en önemli özelliğidir. Pistin kendisi 35 yıl önce inşa edildi ve sıkı dönüşlerin karmaşık düzeni, süpürme virajları ve birkaç kısa düzlükle birleştiğinde her zaman cazip bir yarış yaşatır.

Güçlü bir bisiklete ve iki güçlü sürücüye sahip olduğumuzu biliyoruz ve bunu her yarış hafta sonunda daha fazla göstermeyi umuyoruz. Şimdi jerez’deyiz, her iki sürücünün de sevdiği ve bisikletimize çok uygun olabilecek bir pist, bu yüzden bu hafta sonu neler yapabileceğimizi görmek için gerçekten istekliyiz.”

 “Portekiz’deki son yarış hafta sonunda potansiyelimizi gerçekten iyi gösterebildik;
Alex talihsiz bir DNF’ye sahipti, ancak tüm yarış boyunca önde savaşıyordu ve Joan gerçekten güzel bir podyum yeri yönetti.

Shinichi Sahara – Proje Lideri ve Takım Direktörü:

Joan Mir: “Portekiz’de podyuma çıkmak gerçekten çok memnun oldum ve bu sonuçla eşleşmek ve daha da iyisi, hedefim mümkünse her yarışta ilk üçe girmek!

Jerez’de bisikletimizin güçlü olabileceğini düşünüyorum ve bu çok sevdiğim bir pist, ama aynı zamanda rekabet seviyesinin gerçekten yüksek olmasını bekliyorum – normalden daha da fazla – çünkü tüm sürücüler bu pisti çok iyi biliyor ve genel olarak seviye bu yıl son derece yüksek. Ancak her zamanki gibi mümkün olan en iyi performansı ortaya koymayı ve Suzuki’ye güzel bir sonuç ve bir demet puan getirmeyi hedefleyeceğiz.”

Alex Rins: “Jerez’e iyi formda gelmek çok güzel, geçen yıl sakatlığımla çok zordu ve buraya tamamen formda dönmek harika bir duygu.

Şu anda bisikletin çalışma şeklinden eminim ve bu çok sevdiğim bir pist. Elbette çok yoğun bir hafta sonu olacak ve birçok sürücü çok rekabetçi olacak, ancak herhangi bir kötü anıyı geride bırakıp harika bir sonuç alacağım için heyecanlıyım.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir