Suzuki, MotoGP’de yarışmak için Dorna ile anlaştı.

0

Suzuki, Dorna Sports ile 5 senelik anlaşma imzaladığını ve 2026’ya kadar MotoGP’de mücadeleye devam edeceğini duyurdu.

Suzuki, Dorna Sports ile 5 senelik anlaşma imzaladığını ve 2026’ya kadar MotoGP’de mücadeleye devam edeceğini duyurdu.

Suzuki, finansal sorunlar gerekçesiyle 2011’in sonunda MotoGP’den çekilmiş ancak 2015’te yeniden fabrika takımı olarak dönüş yapmıştı.

Dönüşünün 2. sezonunda yeniden yarış kazanan Suzuki, 20 senenin ardından ilk şampiyonluğunu 2020’de Joan Mir’le kazandı. Mir sürücüler şampiyonluğunu kazanırken, takım arkadaşı Alex Rins 3. oldu ve Suzuki böylece takımlar şampiyonluğunu da kazanmış oldu.

Proje Lideri ve Takım Direktörü Shinichi Sahara: “Suzuki Motor Corporation olarak MotoGP Dünya Şampiyonası’nda yarışmaya devam etmekten gurur duyuyoruz, çünkü hepimiz kendimizi dünyanın en iyi motosiklet yarışmasına karşı ölçmenin zorlu hırsını paylaşıyoruz. Bu yeni yolculuğa 2015’te başladık ve sadece altı yıl içinde Teams’in unvanıyla birlikte Riders’ın Dünya şampiyonluğunu elde ettik ve hala daha fazla başarıya açız. Bu nedenlerden dolayı, şirketin teknik ve yarış taraflarının gelişimini sürdürme umudu ve taahhüdüyle Dorna ile olan anlaşmamızı uzattık.”

Dorna Sports CEO’su Carmelo Ezpeleta: “Dünya Şampiyonası’nda yıllardır yarıştığımız ve büyük işbirliğinin tadını çıkardığımız bir fabrika olan Suzuki ile yapılan anlaşmanın yenilenmesinden dolayı çok mutluyuz. 2015’te MotoGP’ye geri dönmeleri, 2020’de Joan Mir ile binicilerin Dünya Şampiyonası’nı kazanmanın doruk noktasıyla doğrulanan bir başarıyı hemen kanıtladı. Bu ortaklığı gururla genişletiyoruz ve bu ikonik markayla kilometre taşları belirlemeye devam etmeyi umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir