Sakatlanan Alex Rins Katalan’da yok.

0

Suzuki Ecstar Takımı sürücüsü, bu sabah pistte bisikletiyle antrenman yaparken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle ne yazık ki Grand Premi Monster Energy de Catalunya’nın dışında oturmak zorunda kalacak.

Takımın Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre Suzuki Ecstar Takımı sürücüsü, bu sabah pistte bisikletiyle antrenman yaparken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle ne yazık ki Grand Premi Monster Energy de Catalunya’nın dışında oturmak zorunda kalacak.

İspanyol bir antrenman turu sırasında düştü ve sonuç olarak sağ kolunda hasar gördü, büyük bir ezik alan ve çok fazla ağrı olduğu. Daha fazla inceleme için hızla Barselona Universitari Dexeus Hastanesi’ne götürüldü ve tıbbi kontrollerde yarıçap kemiğinde kırık tespit edildi.

Kırık hareketsizdi ve yarın sabah Rins bunu düzeltmek için ameliyat olacağı ayrıca, kaza sırasında kraniyal bir etkisi oldu, bu yüzden hastaneye vardığında tomografi ile kontrol edildi. Test endişe verici bir şey ortaya çıkmadığı açıklandı.

Universitari Dexeus Hastanesi Travmatoloji ve Ortopedi Cerrahisi Bölümü El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Ünitesi Direktörü Doktor Xavier Mir şunları bildirdi: “Alex Rins, küçük bir yer değiştirme ve yüksek iltihaplanma ile sağ distal yarıçapta eklem kırığı geçirdi.

İki seçeneğimiz var; biri alçı ile kırığı hareketsiz hale getirmektir, ancak iyileşme yaklaşık 4-6 hafta sürer. Veya alternatif olarak, en iyi seçenek olduğunu düşündüğümüz bir operasyon öneriyoruz.

Yarın sabah müdahale edeceğiz ve yaralı kemiğe iki vida yapıştıracağız”

Doktor Xavier Mir

Rins gece hastanede kalacak ve yarın ameliyat olacak. Şu anda iyileşmesinin uzunluğu hakkında bir tahminde bulunmak zor şeklinde açıklama yapıldı.

“Bugün olanlar utanç verici.

Alex Rins:

Burada Montmeló’da yarışmak ve bazı zorlu yarışlardan sonra tekrar piste çıkmak için sağlam bir performansa sahip olmak istedim. Yarın ameliyat olacağım ve sonra iyileşmenin zamanlamaları hakkında konuşacağız. Her durumda, hissi mümkün olan en kısa sürede geri almak için gerçekten çok çalışacağız ve hızlı bir şekilde geri dönmeye çalışacağız.

Almanya GP’ye hazır olup olmayacağımı henüz bilmiyorum, ancak o zamana kadar formda olmak için çok çalışacağım. Destek mesajları için teşekkür ederim.”

“Bu haberi duyduğumda şaşırdım ve gerçekten hayal kırıklığına uğradım.

Shinichi Sahara – Proje Lideri ve Ekip Direktörü

Alex’in kendisi çok sıkı antrenman yapıyor ve biz takım olarak Alex’in son yarışlarda birkaç kaza yaptığı son durumun üstesinden en iyi nasıl gelebileceğimizi araştırıyoruz. Bu sakatlık çok kötü bir zamanlama çünkü Catalunya’da tekrar iyi durumda savaşmaya hazır hissediyorduk.

“Joan Mir’in bu hafta sonu harika bir sonuç elde etmesini umuyoruz, ancak elbette Alex’i özleyeceğiz, hepimiz ona iyi bir ameliyat, hızlı iyileşme ve mümkün olan en kısa sürede daha da güçlü bir şekilde geri dönmesini diliyoruz.”

Alex Rins’in bu GP için değiştirilmemesine karar verildi. Ancak Sylvain Guintoli, Pazartesi günü Circuit de Barcelona-Catalunya’daki test sırasında planlandığı gibi sürüş yapacak.

Tüm Suzuki Ecstar Takımı personeli Alex’e hızlı bir iyileşme dilemek istiyoruz. Daha fazla bilgi yarın operasyondan sonra açıklanacak.

Suzuki Takımı Basın Ofisi – 3 Haziran.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir