Rossi ve Dovizioso için gelen 2021’in SonDan Bir Önceki Turu

0

Rossi ve Dovizioso için gelen 2021’in SonDan Bir Önceki TuruValentino Rossi ve Andrea Dovizioso için yılın son arka arkaya GP’leri bu hafta sonu AlgarveGP ile başlıyor.

2021 MotoGP sezonu, PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team’den Valentino Rossi ve Andrea Dovizioso için bu hafta sonu son sancılarına giriyor ve yılın sondan bir önceki GP’si olan Grande Prémio do Algarve ile mücadele ediyor.

MotoGP kariyerinin sondan bir önceki yarışına giren Rossi, bu yılın başlarında PortekizGP’den düştüğü portimão’da yaşadığından daha iyi bir sonuç umuyor olacak.

Bununla birlikte, İtalyan geçen yılki baskıyı puanların içinde (12.) tamamladı ve EmiliaRomagnaGP’yi iki hafta önce ilk onda bitirerek bitirdi – bu hafta sonu çoğaltmak istediği bir şey.

Takım arkadaşı Dovizioso, Yamaha YZR-M1’i portekiz pistinde daha önce hiç sürmemiş olan AlgarveGP’ye giriyor.

Buna rağmen, İtalyan geçen yıl yarışa gridin dördüncü sırasından başladıktan sonra altıncı sırada finiş gösterdi. En son iki GP’de puan toplayan ‘Dovi’, bu eğilimi sürdürmeyi ve ilerleme kaydettirmeye devam etmeyi umuyor olacak.

FP1, Rossi ve Dovizioso için Cuma günü yerel saatle 09.55’te (17.55 MYT) başlayacak ve Pazar günü yerel saatle 13.00’te (21:00 MYT) 25 turluk MotoGP yarışı için ışıklar sönecek.

Valentino Rossi

“Portimão zor bir pist ve diğer devrelerin sahip olmadığı bazı çok özel özelliklere sahip. Bu yılki iki yarışımızın ilki bizim için çok kötü değildi, çünkü ilk 10’a girmeyi başardım.

Ne yazık ki kaza yaptım. Bu hafta sonu hedef iyi bir yarış çıkarmaya çalışmak ve öne doğru yol almak. Daha önce, özellikle pazar günü orada iyi bir his vardı, bu yüzden rekabetçi olabileceğimizi ve Misano’da geçen sefer yaptığımız gibi harika bir sonucu tekrar edebileceğimizi umuyorum.”

Andrea Dovizioso

“Algarve Uluslararası Pisti çok benzersiz bir pist ve aslında Yamaha YZR-M1 ile nasıl olacağını bilmiyorum, özellikle de bisikletle yeni ayarlar öğreniyoruz.

Portimão’da daha rekabetçi olup olabileceğimizi görmek gerçekten ilgimi çekiyor, çünkü Misano’da değişen pist koşullarıyla birlikte olma imkanımız yoktu.

Bir adım atarak ilerlemeyi umuyorum çünkü şu anda savaşmak zor. Ayrıca Serbest Pratikte iyi koşullara sahip olduğumuzu umuyorum, çünkü ilerlemeyi sürdürmek ve bisiklette daha fazla tur tamamlamak için buna ihtiyacımız var.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir