Red Bull KTM Pilotu Brad Binder’dan Red Bull Ring’de Unutulmaz Bir Zafer

0

Red Bull Ring unutulmaz bir MotoGP yarışına ev sahipliği yaptı. Yağmurun planları tersine çevirdiği Avusturya GP’de Red Bull KTM pilotu Brad Binder uzun yıllar unutulmayacak bir zafere imza attı.

MotoGP peşpeşe ikinci kez Red Bull Ring‘e konuk olurken yarış severler olağan dışı bir yarışa şahitlik etti. Yağmurun bütün planları alt üst ettiği Avusturya GP‘de Red Bull KTM pilotu Brad Binder müthiş bir zafere imza attı.

Red Bull sporcusu Jorge Martin 1.22.643’lük derecesiyle sıralama turlarında ilk sırayı alırken, Yamaha’dan Fabio Quartararo ikinci, Ducati sürücüsü Francesco Bagnaia ise üçüncü sıradan yarışa başlama hakkı elde etti.

İkinci çizgide ise Red Bull sporcularının egemenliği vardı. Johan Zarco dördüncü, Marc Marquez beşinci ve Jack Miller da altıncı olarak start alma hakkı elde etti.

Jorge Martin Avusturya GP'ye pol pozisyonunda başladı
Jorge Martin Avusturya GP’ye pol pozisyonunda başladı© Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Aslında Red Bull Ring’de MotoGP heyecanı büyük soru işaretleriyle başladı. Yağmur beklentisi takım stratejilerini allak bullak ederken, yarışa kuru lastiklerle başlanmasına karar verildi. Jorge Martin harika bir start almasına rağmen ilk tur içinde liderliği Bagnaia’ya kaptırdı.

Yarışın başlamasından çok kısa bir süre sonra beyaz bayraklar sallandı ve isteyen sürücülerin pite gidip yağmur lastikli motosiklete geçişinin önü açıldı.

Hafta sonunun sürpriz ismi Brad Binder
Hafta sonunun sürpriz ismi Brad Binder© Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Gözler, yağmur koşullarında çok iyi performans gösterdiği bilinen Marc Marquez ve Jack Miller’a dönerken, Marquez henüz yağmur tam anlamıyla başlamadan ataklarını sıklaştırdı. Beşinci tur Bagnaia’nın liderliği ile geçilirken, Martin ikinci, Marquez ise üçüncü sıradaydı.

Yarış uzun süre, Bagnaia, Quartararo, Martin ve Marquez arasındaki mücadeleye sahne olurken, 15. tur Bagnaia’nın liderliğinde geçildi. İkinci sırada bu kez Quartararo yer alırken, Marquez de öndeki ikili takip ediyordu. Yarışın son anları ise uzun yıllar unutulmayacak anlara sahne olacaktı.

Jorge Martin, Red Bull Ring'de podyumda yer almayı başardı
Jorge Martin, Red Bull Ring’de podyumda yer almayı başardı© Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Bitime 4 tur kala Marquez yaptığı atakla Bagnaia’yı geçerek liderliği ele geçirirken, yağmurun da başlamasıyla ön grubun tamamı motosikletlerini değiştirmek için pite girdi. Pistte kalan Brad Binder liderliğe yükselirken, hemen ardında ise Aleix Espargaro vardı.Marquez, piste 10. sırada dönerken, kısa bir süre sonra kaza yaparak geride kaldı.

Motosiklet değiştiren isimlerden Bagnaia ve Martin hızla kaybettikleri sıraları tekrar kazanmaya çalışırken, Brad Binder da kuru zemin lastikleriyle ıslak zeminde dengede kalmaya çalışıyordu.

Yarışın sonunda motosikletiyle bitiş çizgisini ilk sırada geçen Red Bull KTM pilotu Brad Binder unutulmaz bir zafere imza atarken, kariyerinin de ikinci yarış galibiyetini elde etti. Bagnaia ikinci sıraya kadar yükselmeyi başarırken, Red Bull sporcusu Jorge Martin de üçüncü olarak podyumda yer almayı başardı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir