Quartararo, Teksas’ta On Dördüncü 2021 MotoGP Ön Sırasını Aldı

0

Quartararo, Teksas’ta On Dördüncü 2021 MotoGP Ön Sırasını AldıMonster Energy Yamaha MotoGP’den Fabio Quartararo ve Franco Morbidelli.

Sıralama turlarında bugün amerika’nın engebeli Pisti’nde (COTA) limitte sürdüler. Yarınki Amerika Grand Prix’lerine sırasıyla 2. ve 13. ncü sıradan başlayacak.

Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı, sıralama turlarına hazırlanmak için Austin’deki 2. Fabio Quartararo, Q2’de hiçbir şeyi tutmadı ve sezonun 14. Franco Morbidelli, Q1’de yer almak zorunda kaldı ve yarınki yarış için gridde 13. sırayı garantiledi.

FP4 seansındaki güçlü bir gelişmenin ardından Quartararo, diğer Q2 sürücülerinin çoğunluğunun pit şeridini önünde bırakmasına izin verdi.

Açılış teklifinde zaman çizilerinde yedinci sıraya yerleşti, ama daha yeni başlıyordu. İkinci denemesinde beşinci sıraya yükseldi.

Bir sonraki denemesinde kendini geliştiremedi. Hızlı lastik değişimi sayesinde, Fransız’ın ikinci bit hız turu için daha zamanı vardı.

Seans sonunda süreler hızlandığında, El Diablo 2’03.129’luk bir vuruş yaparak onu pole’den 0.348sn’lik ikinciye taşıdı.

Bir denemesi daha vardı ama daha fazla yaklaşamadı. Yarınki yarışa ön sıranın ortasından başlayacak.

Morbidelli, uzun Austin pistinde Q1’e hızlı bir şekilde çıktı. 2’04.142’lik bankacı turu onu ikinci sıraya koyarken seansın başında güçlü bir çekişme içindeydi.

Bir sonraki denemesinde kendini geliştiremedi, yedi buçuk dakika kala pite geri döndü.

İtalyan, üç dakika sonra atışlarına devam ederken hala ikinci sırada yer aldı. İkinci koşusunda gaz pedalını gerçekten açmaktan çekinmedi ve 2’03.872’lik kişisel en iyiyi belirledi, ancak yine de üçüncüye geri itildi.

Son denemesinde zamanını daha iyi hale getiremeyen Morbidelli, seansı birincilikten 0.462 sn ile üçüncü sırada noktalayarak noktalasadı.

Fabio Quartararo

“Ön sırada olmak harika, ancak yumuşak lastiklerle sıralama turlarında ekstra bir adım atabilmek için mücadele ediyorum.

Nedenini bulmaya çalışacağız. Çok mutluyum çünkü antrenman seansları sırasında kendimi çok iyi hissetmiyordum, ancak elemeler sırasında bunun için gittim.

Ön sıradan başlamak her zaman harikadır. Bakalım yarın ne yapabiliriz. Tempomuz o kadar da kötü görünmüyor ve hangi lastikleri kullanacağımızı göreceğiz.”

Franco Morbidelli

“İyi bir eleme oldu. İyileştirme eğrimizi devam ettirdik. Gün boyunca daha iyi ve daha iyi gittik. Mutluyum çünkü her seansı geliştiriyoruz.

Bu olumlu! Amacımız bu olmalı. Bisiklet hakkında gittikçe daha fazla şey öğreniyorum ve onu tarzıma daha fazla adapte ediyoruz. Karşılığını veriyor.

Bugün, dizim yüzünden kendimi biraz hızlandırmam gerekiyordu. Yarın zor bir yarış olacak, ama his misano’da olduğundan daha iyi, bu yüzden bu gerçekten iyi. İlerİye gidelim, yarın sabah biraz daha gelişmeye çalışalım, sonrasına bakalım.”

Massimo Meregalli

“Islak FP1 ile biraz zaman kaybetmiştik, bu yüzden bugünkü antrenman seansları için tam bir programımız vardı.

Takım işleri tersine çevirmeyi başardı. Bu sabaha kıyasla, hem Fabio hem de Franky öğleden sonra onları daha rekabetçi yapacak bir şey buldular.

Bu adımın atıldığını yapmak eleme sonuçları için oldukça önemliydi. Fabio gerçekten güçlü bir performans sergiledi.

Her zaman olduğu gibi, her şeyi verdi ve bu ön sıra başlangıcı, yarınki yarışta şampiyonluk liderliğini koruyabilmek için tam olarak ihtiyacı olan şey.

Franky, Q2’ye terfi etmek için Q1’de çok yaklaştı. Hala iyileşiyor ve sakatlığıyla ata binmeye adapte olmaya çalışıyor.

Bu pistin ne kadar fiziksel olduğunu ve bu tümseklerle ne kadar zorlaştığı göz önüne alındığında, Q1 tur zamanının inanılmaz bir başarı olduğunu düşünüyorum.

Planlandığı gibi, oturuma göre oturumu istikrarlı bir şekilde geliştiriyor. Son derece zorlu olsa da bunun onun için iyi bir yarış olacağını düşünüyoruz.

Yarınki ısınma çok önemli olacak, çünkü sürücüleri yarış için mümkün olduğunca rahat hale getirmek amacıyla bugün aldığımız yönde çalışmaya devam etmek istiyoruz.

Zorlu bir mücadele bekliyoruz ve lastikler sonuçta büyük bir rol oynayabilir, çünkü gridin çoğu muhtemelen nihai kararlarından hala emin değil.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/d0574fcbb3bc083f0fb0224bfa80dc95.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130