Petrucci ve Lecuona 2021’in ilk puanlarını kazandı

0

Danilo Petrucci, Portekiz’deki roller coaster pistinde istikrarlı bir tempo sağladı.

Danilo Petrucci, Portuguese MotoGP race, 18 April 2021

2021 MotoGP Dünya Şampiyonası sezonunun üçüncü yarışına P19’dan gridde başlayan Tech3 KTM Factory Racing’inyeni oyuncusu Danilo Petrucci, Portekiz’deki roller coaster pistinde istikrarlı bir tempo sağladı.

Sahadaki tek sürücü olarak, sert ön ve arka lastiği seçti ve yarışın sonuna kadar pozisyon aldı, bu da Dünya Şampiyonası’ndaki ilk turuncu puanını garantilediği anlamına geliyordu. Aynı zamanda, Lecuona P20’den iyi bir şekilde çizgiden çıktı. Autodromo Internacional do Algarve’deki ilk MotoGP yarışması olan 25 turluk yarış boyunca, geçen yıl Portekiz Grand Prix’sini kaçırmak zorunda kaldıktan sonra pozisyon yarattı. İspanyol genç sonunda 15’te damalı bayrağı gördü. sezonun ilk puanını getirmiş oldu.

Danilo Petrucci

Pozisyon: 13th

Şampiyona: 21St

Puan: 3

“Dürüst olmak gerekirse, yarış benim için çok ilginç değildi. Daha iyi sıralama için çabalıyordum ediyordum ve denemeler yaptım sonunda Marini’yi geçemedim. Hala en iyi halimizde değiliz, geliştirmemiz gerekiyor. Yine de çok fazla deneyim kazanıyorum. En azından bazı puanlar aldık ve bu ruh hali için önemli. Tüm ekibime teşekkür etmek istiyorum, çünkü harika bir iş çıkarıyorlar. Benim için hala yeni bir deneyim, ama üst sıralara daha yakın olma potansiyelimiz olduğunu biliyorum, ama bunun için çok çalışmalıyız. Jerez için bazı fikirlerimiz var ve orada yarışmayı dört gözle bekliyorum.”

Iker Lecuona

Pozisyon: 15th

Şampiyona: 22Nd

Puan: 1

“Bu yarış hakkında söylenecek çok fazla şey yok. Bütün hafta sonu mücadele ettim ve elimden geleni yaptım. Sonunda, bir puan aldık, sonuncu bitirdik. Şimdi zihnimi sıfırlamaya, eve gitmeye, rahatlamaya ve Jerez de la Frontera’daki bir sonraki tur için yaklaşımımı değiştirmeye çalışıyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir