PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team için İspanya’da Büyük Umutlar

0

Bu hafta sonu PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team, Circuito de Jerez – Angel Nieto, İspanya çevresinde hareket halinde olacak.

Morbidelli ve Rossi, Jerez’de tekrar başarıyı hedefliyorlar. Bu hafta sonu PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team, Circuito de Jerez – Angel Nieto, İspanya çevresinde hareket halinde olacak.

Franco Morbidelli mekandaki ilk podyumunu almayı umut ederken, Valentino Rossi son kez PortugueseGP’ye hayal kırıklığı yaratan bir son verdikten sonra telafi etmeyi umuyor olacak.

Morbidelli henüz Jerez podyumunda bitiremese de, İtalyan GP kariyerinde iki kez ön sıradan başladı (2019 – MotoGP & 2017 – Moto2). Franco, her iki 2020 yarışında da podyum çekişmesinde onu gören İspanyol pisti etrafındaki önceki iyi formunun, ayrıca geçen sefer yapılan iyileştirmelerin, yakalanması zor ilk İspanyolGP podyumunu iddia etmesine yardımcı olacağını umuyor olacak.

Morbidelli ayrıca dünya şampiyonası sıralamalarında yükselmek istiyor olacak, çünkü şu anda onuncu sıradaki biniciyle aynı puana sahip on birinci sırada yer alıyor – on yedi.

Jerez’deki en iyi sonuçlarından bazılarını elde eden takım arkadaşı Rossi, MotoGP/500cc döneminde 13 kez podyuma çıktı ve bunların yedisi zafer oldu. İtalyan en son 2020 EndülüsGP’de üçüncü olduktan sonra İspanyol mekanında ilk üç sırada yer aldı.

Devrenin iyi bildiği bir devre olması ve PortugueseGP’de kaydedilen ilerlemeyle Rossi, bu hafta sonu iyi bir puan almak için mücadeleye geri dönmeyi hedefliyor olacak.

İspanyolGP’nin ilk MotoGP Serbest Antrenman seansı, çifti Cuma günü yerel saatle 09.55’te (3.55pm MYT) piste çıkacak ve Pazar günkü 25 turluk yarış yerel saatle 14:00’te (20:00 MYT) başlayacak.

“Jerez’deki pist gerçekten güzel ve orada hızlıydım. Geçen yıl Jerez’de yaptığımız iki yarışta da podyumda bitirmeye çok yaklaşmıştım, bu yüzden umarım bu sefer gerçekten podyuma çıkabiliriz.

Franco Morbidelli

Bu yıl rekabet daha zor ve seviye daha yüksek, ancak ilk üçe mümkün olduğunca yakın kalmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım ve bunu yönetip yönetemeyeceğimi bekleyip göreceğiz. Piste ve diğer sürücülere tepki vermeye hazır olmamız gerekiyor, ancak maksimumumuzu vermeye ve elimizden gelenin en iyisi olmaya hazırız.”

“Jerez’in MotoGP takviminde her yıl yarışmayı en çok beklediğim pistlerden biri olduğunu düşünüyorum, çünkü oradan harika anılarım var.

Valentino Rossi

Aslında, geçen yıl sezonun ikinci yarışında podyumdaydın EndülüsGP. Portekiz’deki yarış sırasındaki tempom son kez oldukça iyiydi, bazı iyileştirmeler yaptık, bu yüzden yılın bu dördüncü turuna eskisinden daha iyimser giriyoruz.

Elbette, Jerez’de birçok sürücü güçlü olacak, çünkü hepimiz bunu çok ama çok iyi biliyoruz, ancak elimizden geleni yapacağız ve olmamız gereken en üst pozisyonlara geri dönmek için neler yapabileceğimizi göreceğiz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir