Morbidelli, Mugello’daki Dördüncü Sıradan Başlayacak

0

Franco Morbidelli İtalyanGP elemelerini Onuncu, Valentino Rossi 19. ncu Sürücülerin çoğunluğunun en küçük farkla belirlendiği yarışta PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team’den Franco Morbidelli,

Franco Morbidelli İtalyanGP elemelerini Onuncu, Valentino Rossi 19. ncu Sürücülerin çoğunluğunun en küçük farkla belirlendiği yarışta PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team’den Franco Morbidelli,

Mugello’daki sıralama turlarını onuncu sırada noktalıyor. Takım arkadaşı Valentino Rossi, yarınki ItalianGP’ye 19.

Morbidelli, FP2 zamanında hemen gelişmedi, ancak 1dk 45.865 saniyelik zamanını yaptığında onu bir an için ikinci plana attı. İtalyan bu kez kapanış anlarında daha iyi olamadı, ancak onu onuncu ve doğrudan Q2’de bir yer sağlamak için yeterliydi.

Franco, yeşil bayrak elemeler için dalgalandıktan sonra hızlı bir şekilde dışarı çıktı ve ilk koşunun sonunda onuncuya düşmeden önce yedinci en hızlı turu attı. Seansın sonunda Morbidelli zamanını 1dk 46.084 sn’ye yükseltebildi, ancak bu onun herhangi bir yer kazanmaya getmedi ve yarın gridde onuncu sıraya girecek.

FP3 öncesinde özel Mugello kaskını ortaya çıkan takım arkadaşı Rossi, pist çevresindeki tur süresini geliştirebilse de seansta daha zor zamanlar geçirdi. 18. en hızlı turu attıktan sonra – 1dk 46.358secs – İtalyan Q1’e yöneldi.

Valentino doğrudan dışarı yöneldi ve hemen ilk sektörde kişisel olarak en iyi zamana girdi, ne yazık ki tur pist sınırlarını aştığı için iptal edilmesi sonrası Rossi, son uçuş turundaki zamanını 1dk 46.770 sn’ye yükseltebildi ve bu da onu Q1’de dokuzuncu yaptı ve yarınki yarışa 19.

Morbidelli ve Rossi için yarınki ısınma seansı, İtalianGP yerel saatle 14:00’te (20:00 MYT) 23 turluk MotoGP yarışı sona ermeden önce yerel saatle 09:40’ta (15:40 MYT) başlayacak.

Franco Morbidelli

“Bugün zirvede olamadım, elimizden geleni yaptık ama sonuçta mümkün değildi.

Bu sabah iyi bir hızımız vardı, ama öğleden sonra kopyalayamadık. Nedenini kontrol etmeliyiz çünkü FP3’te yaptıklarımızı yapabileceğimizi, hatta belki de geliştirebileceğimizi düşündüm. Başaramadık ve onuncuyum, ki bu en iyisi değil.

Buradaki yarışın zor olacağını biliyorduk, ama şimdi biraz daha zor olacak. Bu gece tekrar toplanacağız, biraz daha hız bulmaya çalışacağız ve sonra yarışta neler yapabileceğimize bakacağız. Şu anda MotoGP‘de zor ve üstte olmak için her şeyi çivilemeniz gerekiyor.”

Valentino Rossi

“Le Mans’da gördüğümüz gibi elemeler için daha güçlü olabileceğimizi umuyorduk, ancak olmayacaktı.

Tempomu geliştirdim, bisikletteki his daha iyiydi ve bu sabahki zaman saldırısı çok kötü değildi, ancak şimdi sorun MotoGP‘deki herkesin çok hızlı ve zamanların çok yakın olması, bu da turumla gridde 19. Yarış bizim için zor olacak, Mugello’nun gerçekten zor bir pist olabileceğini biliyoruz, bu yüzden şimdi ve sonra arasında daha fazla ondalık bulmak için denemeliyiz. Yarın da mümkün olan en iyi yarışa sahip mızmızlanacak olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir