Monster Energy Yamaha MotoGP Katalan GP’de Rekabetçi Performans Bekliyor

0

Mugello’daki güçlü galibiyetten yeni yeni çıkmış olan Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı, bu hafta sonu Monster Energy de Catalunya için Circuit de Barcelona-Catalunya’ya gidiyor.

Mugello’daki güçlü galibiyetten yeni yeni çıkmış olan Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı, bu hafta sonu Monster Energy de Catalunya için Circuit de Barcelona-Catalunya’ya gidiyor.

Takım, unvan sponsorunu paylaştığı için bu tur için ekstra motive olacak mı? Bunu anlamak için çok az zaman kaldı. Monster Energy Yamaha MotoGP, duygusal İtalya GP’yi yüksek bir hedefle sonlandırarak yarışı kazandı ve yarışı merhum Jason Dupasquier’a adadı.

Takım şimdi 2021 MotoGP Dünya Şampiyonası’nın 7. Tüm mürettebatın merakla beklediği bir Grand Prix. Maverick Viñales’inyarışı ve Fabio Quartararo’nun geçen yıl kazandığı bir pist olmakla kalmayıp, etkinlik aynı zamanda şampiyonluk sponsoru Monster Energy’yi Factory Yamaha takımıyla paylaşıyor.

Quartararo, özellikle geçen hafta sonu İtalya GP’deki duygusal ama yine de kusursuz galibiyet sonrasında Catalunya’yı dört gözle bekliyor.

Fransız, Katalan GP’deki başarılarından nasibini aldı. 2018’de Moto2 sınıfında bir galibiyet elde etti, bunu 2019’da Premier sınıfta ikincilikle takip etti ve 2020’de bir MotoGP galibiyeti ekledi.

Bu hafta sonu özgeçmişine bir podyum ziyareti daha eklemeyi ve şampiyona sıralamalarındaki 24 puanlık liderliğini artırmayı hedefliyor.

İtalya GP hafta sonu için hayal kırıklığı yaratan bir sondan sonra, Bu hafta sonu sağlam bir temel kurulum bulmak için çalışmayı planlıyor ve şampiyona için değerli puanlar toplamayı planlıyor. Şu anda sıralamada zirveden 41 puanla altıncı sırada yer alıyor.

Daha önce Katalan GP’de alt sınıflarda art arda dört podyum finişi elde etti ve 125cc sınıfında (2011) ikincilik, Moto3 şampiyonasında (sırasıyla 2012 ve 2013) birincilik ve üçüncülük ve Moto2’de (2014) ikincilik elde etti.

Top Gun, MotoGP sınıfında catalunya’da henüz ilk 3’e giremedi, ancak bu hafta sonu şansını hayal ediyor.

Circuit de Barcelona-Catalunya’yı oluşturma çalışmaları 1989’da başladı. İki yıl sonra pist açıldı ve 1992’deki ilk MotoGP yarışına ev sahipliği yaptıktan sonra kısa sürede kalabalığın favorisi haline geldi. 14 virajdan (altı sol, sekiz sağ) oluşan 4,6 kilometrelik heyecan verici bir seriyle Katalan turunun heyecan verici yarışlar ürettiği biliniyor.

2001 yılında IRTA ‘En İyi Grand Prix’ kupasını kazandığında büyük ününün altı çizildi.

Fabio Quartararo

“Catalunya’daki bir sonraki turu dört gözle bekliyorum. Bunu söylemek biraz üzücü, ama bir bakıma geçen hafta sonunu unutmayı umuyorum. Hayatımın en iyi yarışlarından birine binmiş olmama rağmen, karanlık bir pazar günüydü. Elbette Jason’ı hatırlamaya devam edeceğiz ama yeni bir yarış hafta sonuna başlamaya hazırım. Catalunya pistini seviyorum, geçen yıl Yamaha ile burada kazandım, bu yüzden iyi bir iş yapabileceğimizi düşünüyorum. Elimizden geleni yapacağız!”

Maverick Viñales

“İtalya GP, çeşitli nedenlerden dolayı bizim için unutunacak bir hafta sonuydu. Düşüncelerim hala Jason’ın arkadaşları, ailesi ve ekibiyle ama bu hafta sonu ciddi adımlar atmamız gerekiyor. Bizim için neyin işe yarayıp yaramadığını ve neden işe yarayıp yaramadığını anlamaya devam edeceğiz. Antrenman seansı sırasında hızlı olduğum birkaç kez oldu, ancak daha sonra aniden hafta sonunun ilerleyen saatlerinde bisikletle bu duyguyu kaybediyorum. Sadece ilk iki 45 dakikalık FP seansında iyi bir kurulum bulma konusunda gelişmemiz gerekiyor. Elbette, bu hafta sonu burada tekrar zorlayacağız.”

Massimo Meregalli Ekip Direktörü

“Geçen hafta sonu MotoGP topluluğundaki herkes için kesinlikle zihinsel olarak zordu. Bu spor bazen çok acımasız olabilir… Jason Duspasquier’ın trajik pas haberinden kısa bir süre sonra, sürücülerin Mugello yarışı için yeniden toplanması kolay değildi. Tüm MotoGP padokları kendince yas tutmaya devam ediyor. Ama aynı zamanda bizim ve unvan sponsorumuz Monster Energy için önemli bir hafta sonunu odaklanmaya çalışmalıyız. Bu turu dört gözle bekliyoruz, çünkü burada genellikle oldukça güçlüyüz ve tekrar cephede savaşmak için iyi bir potansiyele sahip olduğumuzu düşünüyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir