Marquez’den dördüncü oldu.

0

Hedeflediği podyum olmayabilirdi, ancak Marc Marquez, Pol Espargaro’nun 11. sırayı toplamasıyla dördüncülüğe kadar coşkulu bir sürüşle savaşmaya hazır olduğunu gösterdi.

Gran Premio Red Bull de España’daki kalabalıklar, şafaktan itibaren Circuito de Jerez – Angel Nieto’nun tepelerine akın ederken ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.

60.000’i zorlayan ev sahibi taraftarlar bir gösteri istiyordu ve 25 turluk MotoGP yarışı kesinlikle hayal kırıklığına uğratmadı.

Başlangıçta çizgiden iyi bir başlangıç yapan Marc Marquez, Aleix Espargaro’yu kendi yolunda buldu ve açılış virajında yörüngesini değiştirmek zorunda kaldı, ancak Aprilia sürücüsünü hızla geçti.

Marquez, Aleix Espargaro ve Miller arasında üç yönlü bir satranç oyunu hızla ortaya çıkacaktı ve üçlü yarışın büyük bölümünde birbirlerini podyumda bitirerek test edecekti.

Barut fıçısı kapanış turlarında tutuşacaktı, Marquez Miller’a saldıracak ve sadece beş tur kala üçüncü sıraya yükselecekti ve Miller frenlerde çok güçlüyken, Marquez hızlı 5. virajda saldırmanın satranç oyunu arttıkça en iyi seçenek olacağını biliyordu.

Oradan Marquez, Miller ve Espargaro savaşırken bir kavga oldu – son virajdaki #93’ten inanılmaz bir kurtarış Espargaro’nun sadece kopmasına izin verdi.

Ateşlenen Marquez, Miller ile sonuna kadar savaşırken anı geri tutmasına izin vermeyi reddetti, Honda RC213V’sini sınırlarına kadar zorladı ve Marquez’in Miller’ı tekrar geçmeye çalıştığı sırada pistin etrafında uzun siyah çizgiler bırakarak kalabalığı çılgına çevirdi.

Cebinde 13 puan toplayan Marquez, şampiyonada iki sıra yükselerek dokuzuncu sıraya yerleşti ve Dünya Şampiyonu Fabio Quartararo’nun 45 puan gerisinde yer alıyor.

Pol Espargaro bir kez daha yarışa harika bir başlangıç yaptı ve açılış virajlarında gridde 13. sıradan bir avuç pozisyon aldı.

Açılış turunda 5. virajda geniş koşmak Espargaro’yu yapması gereken bazı işlerle bıraktı ve Brad Binder ve Oliveira ile yarış boyu süren bir savaşa karıştı.

11. sırada yer alan #44, hafta sonu boyunca umut verici bir tempo gösterdikten sonra daha fazlasını başarmayı umuyordu, ancak Pazar günü yükselen sıcaklıklar Espargaro’yu hızını yansıtamadı.

Repsol Honda Takımı, 4.4 kilometre uzunluğundaki pistte kısa ama önemli bir Pazartesi testi olan yılın ilk sezon içi testi için Jerez’de kalacak.

Hem Marquez hem de Espargaro’nun amacı, kış testleri sırasında sahip oldukları hızı ve hissi bulmak ve sahanın önünde sürekli savaşmaya geri dönmek.

Marc Marquez

Dördüncü

Marc Marquez

“Bugün maksimumumu verdim ve maksimuma ulaştım.

Pazar gününe hazır olmak için tüm hafta sonu boyunca enerjimi biriktirdim çünkü hala% 100 oranında bütün bir hafta sonu yapacak durumda değilim.

Bu İspanya GP, yarış günü her şeyimi vermek zorundaydım.

Yarışın bir noktasında, belki de podyumun mümkün olduğunu düşündüm, kilit nokta Miller’ı geçmek ve Aleix’i durdurmaktı çünkü bizden daha hızlıydı.

Yapmaya çalıştığım şey buydu ama sonra son virajda ön ve arkayı kaybettim ama neyse ki İspanyol kalabalığı beni almak ve kazayı kurtarmak için oradaydı!

Pes etmiyoruz; Zorlamaya devam ediyoruz ve şimdi önemli bir Pazartesi testine hazırlanıyoruz.”

Pol Espargaro

11.

Pol Espargaro

”Bugün sıcaklıkla birlikte yol tutuşu gerçekten düşüktü ve bu gibi koşullarda takım arkadaşımdan ve diğer sürücülerden çok daha fazla acı çekiyorum.”

İlk turda 5. virajda neredeyse yüksek bir pozisyon aldım ve bazı pozisyonları kaybettim, ancak MotoGP’de toparlanmak gerçekten zor.

Neyse ki, yarın bir testimiz var ve kış aylarında bulduklarımıza geri dönmek için işe koyulmamız gerekiyor.

“İçinde bulunduğumuz andan itibaren çalışmalı ve yaşadığımız sorunlara çözüm bulmalıyız. Sabır burada anahtardır, güzel zamanlar gelecek ama başımızı eğmemiz ve çalışmamız gerekiyor.”

Yarış 6. Hafta  Gran Premio de España

Gran Premio Red Bull de España Yarış Sonuçlar

Nem 35% Pist Sıcaklığı 44°C Hava Sıcaklığı 27°C

RD6_Jerez_Marc_2022-01586

RD6_Jerez_Espargaro_2022-2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir