Fransa GP elemelerinde üçüncü olan Jack Miller için ön sıra başlangıcı

0

Pecco Bagnaia yarın Le Mans’daki yarışa altıncı sıradan başlayacak. Bu haftanın en dikkat çeken hareketi ise sıralama turlarının sonlarına doğu 1.ncilik derecesi almışken.

Pecco Bagnaia yarın Le Mans’daki yarışa altıncı sıradan başlayacak. Bu haftanın en dikkat çeken hareketi ise sıralama turlarının sonlarına doğu 1.ncilik derecesi almışken.

Tura ara verip diğer sürücülerin kendinden daha hızlı turlar kaydede bileceğine dair özgüvenle rehavete kapılmak. Bu sporu zevkli yapan da bu değil mi zaten. Zaten saniyenin altında derecelerle herşey bir anda değişebiliyor.

Jack Miller, Le Mans’ın Bugatti Pisti’nde yarınki Fransa GP’ye ön sıradan, üçüncü sıradan başlayacak.

Genel olarak yedinci olduğu için, FP3’ün sonunda, dün tek kuru seansta belirlenen en hızlı zaman ile Jack, öngörülemeyen hava ve zorlu pist koşullarıyla iyi başa çıkabileceği Q2’ye doğrudan geçti. Pist kısmen kuru ve kısmen ıslakken, Q1’den hemen önce düşen hafif yağmur sonrası

Miller, kaygan lastiklerle ikinci GP’sine geçmek için sadece bir tur sonra garaja önce ıslak lastiklerle piste çıktı fakat bir turu tamamladıktan sonra tekrar garaja geri döndü.

Başlangıçtan itibaren hızlı bir şekilde turlar keydeden, Avustralyalı 1:32.704 ile üçüncü en hızlı zamanı belirledi ve seansın sonuna doğru birkaç damla yağmurun tekrar düşmeye başlamasına rağmen ön sırada yerini aldı. Yarınki yarışa gridin altıncı sırasından başlayacak olan Pecco Bagnaia için şanssız bir gün olduğu söylenebilir.

Bu sabah FP3’te yağan yağmur nedeniyle, İtalyan dünden itibaren en iyi tur zamanını geliştiremedi ve serbest antrenmanları genel olarak on ikinci sırada bitirdi ve bu da onu öğleden sonra Q1’e katılmaya zorladı. Sıralama turlarında yağmur seansı tekrar bozdu.

Bagnaia altıncıyla yetinmek zorunda kaldı ve bu da onu yarınki Fransa GP için başlangıç gridine on altıncı sıradan yerleştirdi.

“Q2’den hemen önce güneş doğdu, bu yüzden bisikletlerden birini tamamen kuru konfigürasyonda tutmaya karar verdik.

Jack Miller

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team) – 3.(1:32.704)

İlk olarak ıslak lastiklerle çıktım, ancak kısa süre sonra pistin neredeyse kuru olduğunu fark ettim, bu yüzden bisikletimi değiştirmek için mümkün olduğunca garaja geri döndüm. Buradaki koşullar gerçekten öngörülemez ve tüm fırsatlardan en iyi şekilde sağlamaya çalışmalısınız. diyerek günü yorumlayan Jack açıklamalarına devamla.

Aslında, en hızlı turumu atmadan hemen önce, tekrar yağmur yağmaya başladı! Ön sıradan başlamak, muhtemelen yarın yağmur yağacağını düşünürsek gerçekten önemlidir. Her neyse, hangi hava koşulunda olursa olsun yarışla yüzleşmeye hazırız”. dedi

“Bu sabah ıslakta iyi bir seanstan sonra, bu öğleden sonra Q1’de kendimi tekrarlayamadım.

Francesco Bagnaia

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team) – 16. (1:43.530)

Sıralama turlarında yanlış bir lastik seçimi yaptık ve ne yazık ki geri dönüp değiştirmek için zamanım olmadı”ğını itiraf eden sürücü. Bugün böyle geçti ve her zaman olduğu gibi yarın yarışta mümkün olan en iyi sonuç için savaşmaya çalışacağız”.

Ducati Lenovo Takımı, Fransa GP’nin yarışını yerel saatle 14:00’te 27 turluk bir Gp’sinden önce yarış öncesi yarın ısınma turları için saat 10’da (Tsİ 10:00) piste geri dönecek.

Yarın baya sürprizlerle dolu bir yarış izleyeceğiz. Zaten oldum olası karışık hava koşulları olan yarışlar her zaman en ilginçliklerle dolu bir yarış olmuştur. Şimdiden yarını heyecanla bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir