SanMarinoGP Moto3 yarışı Darryn Binder altıncı ve John McPhee 13.

0

Acıyla mücadele etmesine rağmen Darryn Binder, Misano’daki Moto3 yarışının sonunda altıncı sırayı almak için sahada ilerlemeyi başardı,

PETRONAS Sprinta Racing takım arkadaşı John McPhee ise Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini’yi 13.

Gridde 14. sıradan agresif bir başlangıç, Binder’in ikinci turda yedinciliğe geçmeden önce birçok virajda beş sıra hak ettiğini gördü.

Lider grubun içinde kalan ve çevresindekilerle sıkı bir mücadele veren Güney Afrikalı, bitime dokuz tur kala üçüncülüğe yükselerek podyum için çekişme içindeydi.

Cuma ve dünden itibaren yaptığı kazaların etkilerini kapanış etaplarında hisseden Darryn, lider grupta kalamadı ve yarışı altıncı sırada tamamladı.

Şu anda şampiyonada 114 puanla yedinci sırada yer alıyor.

Yarışa 19. sırada başlayan takım arkadaşı McPhee kötü bir başlangıç yaptı ve ikinci turda 23. İskoç, orta noktada 12. Son on turda arka frende bir sorunla karşılaşmasına rağmen, John yine de çizgiyi 13. Dünya şampiyonluğu puanını 56’ya yükseltiren McPhee, biniciler sıralamasında 16 ncı sırada.

PETRONAS Sprinta Racing şimdi dikkatlerini DohaGP’den bu yana yılın ilk ‘denizaşırı’ turuna çevirecek: Amerika Grand Prix’si (1-3 Ekim).

Johan Stigefelt

Darryn bugün iyi bir tempoya sahipti; Süper hızlıydı ve gerçekten iyi hissetti. Ancak, dünkü kaza nedeniyle, yarışın sonuna doğru biraz acı hissetmeye başladı ve bu onu etkiledi.

Yazık çünkü yaptığından fazlasını yapamadı. Yarışı her zaman hedefimiz olan ilk altıncı sırada bitirmek hala güçlü bir performanstı.

Ayrıca gerçekten mutluyum çünkü bisiklet gerçekten iyi çalıştı ve lastikler iyiydi.

Yarışın başında John için biraz daha zordu, ancak ilk 15 pozisyon içinde mücadele ediyordu ve sonunda 13. oldu.

Bitime on tur kala arka freniyle ilgili bir sorunu vardı, bu yüzden hala bitirebilmesi iyi oldu. Her iki binicinin de tekrar puanda olması bizim için iyi.

Darryn Binder

FP2’de gerçekten büyük bir kaza geçirdiğim ve dün kendimi kötü hissettiğim için benim için zor bir hafta sonu oldu.

Çok iyi bir şekilde elemeleri çıkamadım ve bu sabah ısınmada hala mücadele ediyordum. Yarışın başında öne geçemek için her şeyimi verdim ve kendimi güçlü hissettim.

Podyum pozisyonları için savaşıyordum, ama bitime beş tur kala artık acıyı engelleyemedim. Son turlarda konsantrasyonu korumak zordu, aptalca hatalar yapıyordum ve artık grubun arkasına tutunamıyordum.

Yine de altıncı olmayı başardım, ki bu iyi bir şey ve yarışın başında iyi bir tempom vardı. İyileşmek için eve gidip Amerika’ya daha güçlü dönerken pozitifleri de yanımda götürmeliyim.

John McPhee

Bugün zor bir yarıştı ve öndeki tempo gerçekten hızlıydı. Bisiklette oldukça iyi hissettim ve iyi bir ritim tutturabildim, ancak en büyük sorun diğer adamları geçmekti.

Grubumun önüne geçebildiğimde, öndekilere olan farkı kapatıyordum. Tur atıyordum, ama sonra bitmeden on tur önce bir an yaşadım ve arka fren kırıldı.

Emekli olmam için yeterli değildi, ama yarışı zor bir şekilde bitirdi. Yine de bazı puanlar almak güzeldi ve bundan çok şey öğrendik.

Teksas’a gitmek için sabırsızlanıyorum ama birkaç hafta içinde buraya dönmek için de sabırsızlanıyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir