Öncü ve Sasaki, Geçici Q2 noktalarında Amerika GP’yi başlattı

0

Red Bull KTM Tech3’ün COTA çaylağı Deniz Öncü, bugün Amercias’ta ilk Red Bull Grand Prix’sine etkileyici bir başlangıç yaptı.

Temsilcimiz Deniz, bu sabah ıslak bir Serbest Antrenman’da pisti öğrendi ve oldukça hızlı gitti. Daha sonra kuru ve sıcak FP2’de, neredeyse her turda gelişti ve sonunda ilk günü güçlü bir sekizinci pozisyonda tamamladı.

Aynı zamanda, Ayumu Sasaki bu sabah ıslak pistte hiçbir şeyi riske atmayarak temkinli davrandı. Red Bull KTM Tech3 sürücüsü, bu öğleden sonra 2nci serbest antrenman’da tur süresini adım adım düşürmek için çok iyi iş çıkardı.

Seansın son dakikalarında yeni bir kişisel en iyiye giderken kaza yapmasına rağmen, P13’e düştü, bu da yarın sabaha kadar geçici bir Q2 noktası işgal edeceği anlamına geliyor.

Deniz Öncü

Pozisyon: 8lik

Saat: 2:18.149

Tur: 29

“Abd’de ilk kez bu pistte sürüyorum ve söylemeliyim ki, düzen şaşırtıcı olduğu için burada çok keyif alıyorum!

Aynı zamanda, çok fazla tümsek var, ancak orada bile binmek ilginç. FP1’de ıslak koşullarla başladık ve P12’yi bitirdik, ki bu o kadar da kötü değildi, normalde yağmurda o kadar hızlı değilim.

Cota’da buraya binmek kesinlikle hoşuma gidiyor ve umarım yarın kuru bir Eleme yaparız.”

FP2’de sadece kendi başıma dışarı çıktım ve bazı tutarlı tur zamanları yaptım. Bugün P8’de bitirmek gerçekten çok iyi.

Ayumu Sasaki

Pozisyon: 13lik

Saat: 2:18.544

Tur: 25

“Bence iyi bir ilk gündü. Son turda kaza yaptım, ki bu beni ilk üçe sokacak iyi bir turdu, sanırım. Ama her yerde kocaman bir baş belası ve biraz acı vardı.

Ama en azından iyiyim. Hız orada, bu yüzden şimdi sadece bisikletteki bazı küçük şeyleri geliştirmemiz gerekiyor.

FP1 ıslandıktan sonra, bu öğleden sonraki FP2 buradaki ilk uygun seansımızdı. Gelişmek için yer var, ama tempo orada.

Bence yarın çok daha hızlı gidebiliriz ve umarım kuru kalır. Şimdiye kadarki çalışmalarımız çok iyiydi, şimdi analiz etmemiz ve inşallah güçlü bir yarış için çalışmamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir