Red Bull KTM Tech3, önümüzdeki sezon için Moto3 kadrosunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz; Deniz Öncü, Moto3’te üçüncü yıl kalırken, kadro hafif sıklet sınıfındaki ilk sezonunu mücadele edecek olan Daniel Holgado’yu ağırlıyor.

Öncü, Moto3 macerasına 2020 yılında Tech3 ile birlikte başladı. Yine de, 2021’deki ikinci yılında ilk üç podyumunu aldı.

Türk genci yavaş yavaş geliştikten sonra, şimdi zorlu mücadele kategorisinde istikrarlı bir üst düzey yarışmacı.

Böylece 18 yaşındaki binici, gelecek sezon da zirveye mücadelesine devam etmeyi hedefliyor.

FIM Gençler Dünya Şampiyonası’nda lider olan ve 2021 Red Bull MotoGP Rookies Cup’ı üçüncü sırada tamamlayan Holgado, 2022’de Moto3 Dünya Şampiyonası’nda ilk maçına çıkacak.

Sadece 16 yaşında olan genç İspanyol yetenek, çaylak kampanyası boyunca hızlı öğrenmeyi hedefliyor ve deneyimli Red Bull KTM Tech3 ekibi tarafından desteklenecek.

Deniz Öncü

“2022’de Red Bull KTM Tech3 ile devam edeceğimi belirtmek beni çok mutlu etti. Kenan’a (Sofuoğlu, Teknik Direktör), tüm takıma ve açıkçası Red Bull ve KTM’ye gerçekten minnettarım, çünkü hepsi bana inanılmaz bir destek veriyor.

Her zaman ihtiyacım olan her şeyi alırım. Bu sezon, neredeyse her yarışta podyumlar için mücadele ederek ve sadece bir bıyıkla birkaç kez ilk galibiyeti kaçırarak büyük bir gelişme gösterdik.

Ancak, bazı podyumları ve bir pole pozisyonunu zaten kutladık. Bu sezon bitmeden ilk zaferimizi alabileceğimize inanıyorum ve gelecek yıl bu fantastik aile içinde çok daha fazlasını yapabileceğimize eminim.”

Daniel Holgado

“Bu fırsat için çok mutluyum ve Red Bull KTM Tech3 takımına, tüm KTM grubuna, Red Bull’a ve açıkçası aileme gerçekten minnettarım.

Umarım bu harika ekiple Dünya Şampiyonası’ndaki bu ilk yılın tadını çıkarırız. Neox Mangament ve buraya gelmeme yardım eden herkese teşekkürler.

İnanılmaz derecede gururluyum ve bu yeni maceraya başlamak için sabırsızlanıyorum!”

Herve Poncharal

“Son olarak, Red Bull KTM Tech3 takımımızın 2022 sezonu için kadrosunu duyurmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

Öncelikle Moto3’te Deniz Öncü’nün bir sezon daha bizimle birlikte güvenliğini sağlamayı başarmız harika bir haber.

Bu sezon inanılmaz bir ilerleme kaydetti ve ilk yarışını iki kez kazanmaya çok yakındı. Şimdiye kadar hala üç podyum elde etti ve şimdiye kadar yaptıklarından açıkça gurur duyuyoruz.

Bu yüzden, 2022 için onu bizimle görmek büyük bir onur. Deniz ve Kenan’a güvenleri için teşekkür etmek istiyorum ve tabii ki Moto3’teki bu güçlü projeyi oluşturmak için Tech3’ün arkasında oldukları için KTM ve Red Bull‘a teşekkür etmek istiyorum.”

“2022’de garajımızın diğer tarafında, şu anda FIM Gençler Dünya Şampiyonası’nı yöneten Daniel Holgado yeni bir yüze sahip olacağız.

Fim Gençler Dünya Şampiyonası ve Red Bull MotoGP Rookies Cup’tan çıkan en hızlı genç yeteneklerden biri olduğu açık.

Onu Deniz’in yanında ağırlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. İlk Moto3 Dünya Şampiyonası sezonunda ona rehberlik etmek ilginç olacak.

Onunla zaten biraz zaman geçirdik ve takıma çok iyi uyum sağlayacağından ve hepimizin ondan beklediği sonuçları getireceğinden oldukça eminim.

Görevi 2022’de Yılın Çaylağı unvanı için savaşmak olacak.”

“Sonuçta, harika bir kadromuz var, bu da 2022’yi düşündüğümde bana çok güven veriyor. Potansiyeli çok yüksek iki gencimiz var ve Moto3 operasyonumuz için red bull ve KTM tarafından görevlendirildiğimiz görev bu.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir