Deniz Öncü bugünkü Katalan GP’sinde harika bir gösteri sundu

0

Red Bull KTM Tech3’ün Deniz Öncü bugünkü Katalan Grand Prix’sinde çarpıcı bir gösteri sundu. Gridde 12. sıradan Türk sporcumuz,

Deniz Oncu Moto3 race,Catalunya MotoGP. 6 June 2021 // SI202106060029 // Usage for editorial use only //

Red Bull KTM Tech3’ün Deniz Öncü bugünkü Katalan Grand Prix’sinde çarpıcı bir gösteri sundu. Gridde 12. sıradan Türk sporcumuz,

Bu hafta gerçekten çok güzel bir heyecan vardı yarışta. Yarışın başından sonuna kadar ilk grup yanı podyum mücadelesi içersinde tekerlek tekerleğe ve son periyod da yarış birincisinin yarış içersinde çok değiştiği aşırı heyacanlı bir hafta yaşattı Moto3

Yarışın ilk yarısında ilk 10 için mücadele ediyordu ancak dokuzuncu sıradan liderliğe yükselmek için 12. turda dahiyane bir hamle yaptı.

Podyum için mücadele eden Öncü, daha sonra dördüncü sırada çizgiyi geçti, ancak önündeki Jaume Masia pit sınırlarını aştığı için sıra cezası alınca 3.lüğe yükselip podyuma ismini yazdıdı.

Karışık talih Red Bull KTM Tech3 garajına hakimdi, çünkü yarış boyunca olduğu gibi üst grubun içinde olan Ayumu Sasaki son turda KTM’sinin kontrolünü kaybetti ve sert bir darbe aldı. Japonlar bir süre bilincini kaybetti, kafa travması geçirdi, tam bir kontrol için yerel hastaneye sevk edildi. Neyse ki ağır bir yara almadı.

Ayumu’nun sonuna kadar birkaç tura kadar gerçekten iyi iş çıkarıyordu, Ne yazık ki, yarışın son turunda birden motorun kontrolünü kaybederek kendini bir anda sürüklenirken buldu ancak diğer bazı sürücüler tarafından kazaya temas gerçekleşti.

Sürücü hızla hastaneye gönderildi. Takımdan yapılan açıklamaya göre durumu iyi.

Deniz Öncü

Pozisyon: 3 ncü

Şampiyona sırası: 17lik

Puan: 24


“Bugün, Circuit de Barcelona-Catalunya’daki ilk podyumumu yaptığım için yarış hayatımın en mutlu günlerinden biri.

deniz öncü

Bu benim için çok önemli! Bu yıl çok çalışıyoruz. Katar’daki iki yarış dışında, her zaman podyum için savaşıyordum, ancak yarışın şanssız kısmı görünüşe göre her zaman benimleydi. Bir şeyi gözden kaçırıyordum.

Bu hafta sonu her şey yolunda gitti ve şanslıydım. Kelimeler bulamıyorum ve gerçekten mutluyum, bu inanılmaz!”

Ayumu Sasaki

Konum: Yarışı Tamamlayamadı.

Şampiyonada: 6lik

Puan: 57

Herve Poncharal


“Bu, o yarışa dahil olan iki sürücüye sahip olduğunuzda takip etmesi zor olan başka bir heyecan verici Moto3 yarışıydı. Ama iki sürücümüz Ayumu ve Deniz’i ön grupta görmek, orada diğer birçok binicilerle çekiştiğini görmek bizim için mutluluk verici” oldu diyen Herve

Tıp merkezine gideceğini bildiğimizde biraz endişelendik. Son olarak, kafa sarsıntısı geçirdiği ve kısa bir süre bilincini kaybettiği için yerel hastaneye kaldırıldı. İyi haber şu ki, beyin açısından %100 iyi ve vücudunda bir sorun yok. Her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için onu gece boyunca tutacaklar.

“Garajın diğer tarafında Deniz süper iyi bir yarış çıkardı, çok heyecanlıydı. Son turların tekrar öne gelmesini beklediğini görebiliyorduk. Oraya vardığında, frenlemede çok güçlü olduğu belliydi. Oldukça temizdi ve yeşile asla dokunmayan ve kendini pistte tutan birkaç sürücüden biriydi.

Son tur çılgıncaydı, inanılmazdı. Onu neredeyse podyumda gördük, ancak dördüncü ve neredeyse aynı anda çizgiyi geçiyordu, Masia’nın pist sınırlarını aştığını ve bir pozisyon düşmesi gerektiğini öğrendik, bu yüzden bu bizim için bir podyumdu.”

“Deniz için büyük bir duygu ve büyük bir ödül.”

Herve Poncharal

2020’nin başında onunla başladığımız günden beri gerçekten çok gelişiyor. Şansı yaver gitmedi, sadece birkaç hafta önce Jerez’deki son yarışı hatırlamak istiyorum. Deniz daha 17 yaşında ama çok büyüyor ve bu çok hak ediyor.

O itiyor, neredeyse hiç kimsenin padokta yapmadığı gibi kendini adaklıyor. İyi ki burada, menajeri Kenan Sofuoğlu’nun önünde yapabildi. Bizim için güzel bir hikaye ve bu podyuma Deniz’den birkaç tane daha takip edileceğini düşünüyorum.

Ayumu ve Deniz Almanya’da ağırlayacağız, umarım hem podyum için hem de ideal olarak podyumda savaşırız. bu bir rüya olurdu!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir