Resmi: Formula1, 2021 Japonya Grand Prix’sinin iptal edildiğini doğruladı

0

Formula 1, 2021 Japonya Grand Prix’sinin iptal edildiğini açıklarken, yarış organizatörleri Covid-19 salgınıyla ilgili “devam eden karmaşıklıkları” gerekçe gösterdi.

Geçen yıl da koronavirüs durumu nedeniyle iptal edilen yarış, Rusya Grand Prix’si ve yeniden planlanan Türkiye GP’den sonra planlanan üçlü başlıktaki üçüncü etkinlik olan Ekim ayı ortasında yapılacaktı.

Ancak Çarşamba sabahı Suzuka pistindeki yarışın devam etmeyeceği açıklandı.

Formula 1’den yapılan açıklama şöyle: “Japonya’daki organizatör ve yetkililerle devam eden görüşmelerin ardından, Japon hükümeti tarafından ülkede devam eden pandemi karmaşıklıkları nedeniyle bu sezon yarışı iptal etme kararı alındı.

“Formula 1 şimdi revize edilmiş takvimin ayrıntıları üzerinde çalışıyor ve son detayları önümüzdeki haftalarda açıklayacak.

“Formula 1 bu yıl ve 2020’de, devam eden belirsizliklere uyum sağlayabileceğimizi ve çözüm bulabileceğimizi kanıtladı ve bu yıl ve sonrasında Formula 1 etkinliklerine ev sahipliği yapacak konumlara olan ilgi seviyesinden heyecan duyuyor.”

2021 takvimindeki en son haberler için göz Formula1.com’daki takvime göz kulak olun. Muhtemel seçenekler arasında 2.nci bir Türkiye Gp’si var.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir