Resmi: 2021 Avustralya Grand Prix’si iptal edildi

0

Formula 1, 2021 Avustralya Grand Prix’sinin iptal edildiğini doğruladı ve bu sezon 23 yarışın gerçekleşebilmesi için seçenekler değerlendiriliyor.

Avustralya Grand Prix Corporation (AGPC), Victoria Hükümeti ve Formula 1 ile birlikte, devam eden küresel salgın ve bunun sonucunda seyahat kısıtlamaları üzerindeki etkisi nedeniyle Melbourne’de yarışmama kararı aldı.

Grand Prix, Melbourne’deki yarışın gerçekleşebilmesini sağlamak için ilk sezon açılış sırasından taşınarak 21 Kasım’da gerçekleşecekti.

Şimdi Formula 1’in Avustralya Grand Prix’sini üst üste ikinci kez kaçıracağı anlamına gelirken, MotoGP’nin Avustralya turu da iptal edildi.

Formula 1 CEO’su Stefano Domenicali şunları söyledi: “Bu sezon Avustralya’da yarışmayacak olmamız hayal kırıklığı yaratsa da, 2021’de 23 yarış sezonu sunabileceğimizden eminiz ve Avustralya Grand Prix’sinin boş bıraktığı yeri değiştirmek için ileriye götürmemiz gereken bir dizi seçeneğimiz var.

“Önümüzdeki haftalarda bu seçeneklerin ayrıntıları üzerinde çalışacağız ve bu görüşmeler sona erdiğinde daha fazla güncelleme sağlayacağız.”

Stefano Domenicali

Avustralya Grand Prix Corporation Yönetim Kurulu Başkanı Paul Little şunları ekledi: “Üst üste ikinci yıl hem MotoGP hem de Formula 1 taraftarlarının dünyanın en iyi sürücülerinin ve sürücülerinin harika Phillip Island ve Albert Park Grand Prix Pistlerinde yarıştığını göremeyecekleri için derin hayal kırıklığına uğradık.

“Avustralya’nın mevcut uluslararası seyahat kısıtlamalarıyla karşılaştığı zorluğu ve aşıların önemini takdir ediyoruz.

Paul Little

“Motive ve profesyonel personelimize, tedarikçilerimize ve ortaklarımıza, Victoria turizm ve büyük etkinlik topluluğuna, bu ikonik etkinlikleri 2022’de sunmak için yorulmadan çalışacağımıza dair güvence vermek istiyorum.”

Formula 1, Kanada Grand Prix’sinin iptalinin ardından 2021 takviminde zaten esneklik gösterdi ve yerine Ekim ayı için Türkiye’ye dönüş onaylandı. Avustralya yerine Türkiye seçenekler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/3422ae50678ff2577c6b5bc46efc91c8.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130