Mercedes, Lewis’le yeni sözleşme imzaladı.

0

‎Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı, Formula 1 tarihinin en başarılı takımı ve sürücü eşleştirmesi haline gelen bir ilişkiyi sürdürerek, yedi kez Dünya Sürücüler Şampiyonu Lewis Hamilton ile olan ortaklığının iki yıllık sözleşmeyle uzattı.

‎F1, toptan teknik düzenleme değişiklikleriyle 2022’de yeni bir döneme girerken, Mercedes ve Lewis, önce Mercedes-Benz’den McLaren-Mercedes ve ardından 2013’te katıldığı Mercedes-AMG Petronas F1 Team çalışmalarıyla güçlendirilen tüm F1 kariyerini kapsayan bir işbirliğinde yeni bir zemin hazırlayacak.

Lewis, çalışma ekibine katıldığından bu yana altı Dünya Sürücüler Şampiyonası, 77 yarış zaferi ve 74 pole pozisyonu kazandı.‎

Lewis Hamilton:

‎”Bu inanılmaz ekiple yaklaşık dokuz yıl çalıştığına inanmak zor ve ortaklığımıza iki yıl daha devam edeceğimiz için heyecanlıyım. Birlikte çok şey başardık ama hem pistte hem de pist dışında başarmamız gereken çok şey var.

Mercedes’in sporumuzda çeşitliliği ve eşitliği artırma çabamda beni nasıl desteklediğinden inanılmaz derecede gurur duyuyorum ve minnettarım. Kendilerini sorumlu tuttular ve daha çeşitli bir ekip ve kapsayıcı bir ortam yaratmada önemli adımlar attılar.

Mercedes’teki tüm özverili ve yetenekli bireylere, sıkı çalışmaları her şeyi mümkün kılanlara ve Yönetim Kurulu’na bana olan sürekli güvenleri için teşekkür ederim dedi.

Süeücü ayrıca; Zorlu ve heyecan verici olacak yeni bir araba çağına giriyoruz ve birlikte başka neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.” diye ekledi.

M263524

‎Toto Wolff, CEO ve Takım Müdürü:‎

‎”2022’den itibaren F1’de yeni bir döneme girerken, takımımızda Lewis’ten daha iyi bir sürücü olamaz. Bu spordaki başarıları kendileri için konuşur ve tecrübesi, hızı ve yarış zanaatı ile güçlerinin zirvesindedir.

Bu yıl elimizde olan savaşın tadını çıkarıyoruz – ve bu yüzden bu sözleşmeyi erken kabul etmek istedik, bu yüzden pistteki rekabetten hiçbir dikkat dağıtıcı şeyimiz yok.

Lewis yarış için hala ateşe sahip olduğu sürece, istediği kadar devam edebileceğini her zaman söyledim.”‎ diyerek, Aynı performansa sahip olduğu sürece Lewis’ten vazgeçilmeyeceğinin açık çekini vermiş oldu bu açıklamalarıyla.

M223426

‎Markus Schäfer ise sözleşme ile alakalı şunları açıkladı.

‎”Lewis Hamilton’ın önümüzdeki iki F1 sezonunda Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için yarışmaya devam edeceği için çok memnunum.

Lewis’in kazanma hırsı ve bağlılığı, her zaman gelişmek için çabalıyor, takımımızın ve markamızın bugünkü kadar başarılı olması için önemli bir rol oynadı.

Ve sadece çok yetenekli bir sürücü değil, aynı zamanda toplumda bir etki yaratmak isteyen sosyal olarak meşgul ve şefkatli bir kişidir.

Birlikte, gelecekte de ortak başarımızı sürdürmeye kararlıyız.”‎

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir