Red Bull Ring’de kaçırmış olabileceğiniz bazı gerçekler!

0

Son üç hafta sonundaki üç yarıştan sonra, herkes oldukça yorgun, ancak tüm galibiyet ve heyecan içinde kaçırdığınız birkaç şey olabilir. İşte sizi geçmiş olabilecek bazı anlar, not etmeye değer…

Pazar günü Max tarafından daha da etkileyici hale getirildi, çünkü 71 turda böyle bir liderlik kurabildi, iki kez pite girdi ve yine de rakiplerinin önünde çıktı!

1. Max’in İlk Grand Slam’i

Takımın şu anda iyi gittiğini inkar etmek mümkün değil, üst üste son beş yarışı kazanmak 2013’ten beri yapmadığı bir şey, ancak Avusturya Grand Prix’sinde Max sadece kariyerinin 15. galibiyetini değil, aynı zamanda ilk Formula 1 Grand Slam’ini de aldı!

Yarışın Grand Slam’i pole pozisyonunu alması, yarışı kazdı en hızlı turu attı ve yarışın her turunda liderdi.

Celebrating His 50th F1 Podium
50. F1 Podyumunu Kutluyoruz© Getty Görselleri

2. Red Bull Racing için 70 Galibiyet

2005’te Formula 1‘e geldiğimizde, Takımın sadece sürüş için olduğunu düşünen birçok insan vardı. Garajda yüksek sesle müzik çalmak, sert partiler ve hatta bazıları “Onlar sadece fizzy içecek şirketi” dedi.

Yıllar boyunca Takımın özverisi ve bağlılığı bu eleştirmenleri susturdu – ancak müzik hala yüksek – ve Max Red Bull Ring’de damalı bayrağı aldığında Takım için 70 yarış galibiyeti aldı. Bu, 17 sezon boyunca yarışan herkesin kitaplarında etkileyici bir durum.

Running From The Red Bull Shower
Red Bull Duşundan Koşu© Getty Görselleri

3. 50 Puanlı En Genç Sürücü

Pazar günü Max, Formula 1 tarihinde 50 podyum toplayan en genç sürücü oldu.Sadece 23 yaşında ve 277 günlük olan Max, koleksiyonuna bir rekor daha ekledi.

Şu anda Sebastian Vettel’in elinde olan rekoru iki yıldan fazla bir süre gölgede tutarak 50 podyuma çıkan en genç sürücü oldu.

Max Makes It 50 F1 Podiums
Max 50 F1 Podyum Yaptı© Red Bull Racing Honda

4. Taraftar ve Fanlar Geri Döndü!

Avusturya Grand Prix’si sırasında pist kenarında birkaç taraftar gördüğünüzden eminiz, ancak 12 aydır tam kapasiteye sahip ilk yarıştı.

Red Bull Ring’de 130.000 taraftar vardı ve matematiğimiz harika olmasa da, bunların yaklaşık% 90’ının Max’in Turuncu Ordusu’nun bir parçası olduğunu düşünüyoruz.

Hollandalı, galibiyetinden sonra yaptığı açıklamada, “Taraftarlar tüm hafta sonu inanılmazdı, tribünlerde çok turuncudu ve insanları pistte geri dönüp Formula 1‘in tadını çıkarırken görmek harika.” dedi. Zandvoort ne kadar iyi olacak? Bekleyemeyiz!

Winning In Front Of His Fans
Taraftarı önünde kazanmak© Getty Görselleri

5. Checo 200’e dalya attı

Son iki hafta içinde olan her şeyle birlikte, Checo’nun Pazar günü 200 GP başlangıcını kutladığını kaçırmış olabilirsiniz. Bu, sürücünün becerisinin, kararlılığının ve çok yönlü beğeni yeteneğinin büyük bir kanıtıdır.

Takım için sadece dokuz yarışta, bir podyum ve bir galibiyet aldı, ancak aynı zamanda bir yarış dışında her yarışta P6 veya üzerini tamamladı.

Sergio's Got A Styrian Smile
Sergio’nun Sterian Gülüşü Var© Vladimir Rys

6. PitStop Sürelerinin Lideri

Sürücüler ve Kurucular Şampiyonası’nın zirvesinde oturduğumuza dair bir şey söylememe gerek yok. Ama DHL En Hızlı Pit Stop Ödülleri’nde de oldukça iyi gidiyoruz.

Takım, şimdiye kadarki dokuz yarışın yedisinde en hızlısı oldu ve Red Bull Racing’i 255 puana koydu – mercedes’ten 133 puan uzakta.

Daha bir sürü sezon var, ama silverstone’da sırada başka bir ‘ev yarışı’ var. Ve British Track’teki son turu kimin kazandığına dair teklif edilen bir ödül yok!**Evet, Max. Charge On’dı!

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir