F1 güvenliği: Altı noktalı emniyet kemeri

0

Güvenliği artırma yarışı asla durmaz. Aston Martin Cognizant Formula 1™ Takımın Resmi Siber Güvenlik Ortağı SentinelOne’un yardımıyla, sürücüleri güvende tutmak için emniyet kemeri teknolojisini inceleyelim.

F1 emniyet kemerleri

1972’den bu yana, emniyet kemerleri tüm Formula 1 otomobillerinde zorunlu bir bileşen olmuştur ve son 49 yılda, bu güvenlik özelliği sürekli arıtma yoluyla zamanla gelişti.

Mevcut F1 otomobilleri altı noktalı emniyet kemerine sahiptir. Birden fazla güvenlik seviyesi ve sıkı test prosedürleriyle, grand prix hafta sonunda ortaya çıkan riskleri en aza indirmek için tasarlanmıştır.

Altı noktalı emniyet kemeri, her sürücüye ayarlanabilir braketler aracılığıyla uyacak şekilde benzersiz bir şekilde uyarlanmıştır, böylece hem rahat hem de yüksek standartlarda güvenlik sağlar.

Omuz askıları, bir sürücünün genellikle daha yüksek bir oturma pozisyonunu tercih ettiği Monako gibi devreler için daha fazla özelleştirme için koltuk yüksekliği ile birlikte çalışabilir.

Her turdan önce, her emniyet kemeri FIA tarafından kontrol edilir, sadece bir koşum takımının homologasyon son kullanma tarihini kontrol etmek için değil, aynı zamanda herhangi bir aşınma ve yıpranma belirtisi aramak için.

Erozyonun en ufak bir göstergesi emniyet kemerini güvensiz hale getirir, bu nedenle AMR21 tehlikeyi ortadan kaldırmak için piste çıkmadan önce zayıflamış bir kayış yeni bir bileşenle değiştirilir.

Titanyum tokalar ve Kevlar dikişli kayışlara sahip emniyet kemerleri, g kuvvetlerinin yarattığı aşırı stresle başa çıkmak ve sürücülerimizi kokpitte güvende ve güvende tutmak için tasarlanmıştır.

Ayarlar – Otomatik Çeviri ile istediğiniz dilde çevirisine ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir