Zak Brown:”Değişime Devam Etmeliyiz”

0

Formula 1’in 70 yıllık tarihindeki en büyük varoluşsal tehditle karşılaşmasının üzerinden bir yıl geçti.

Formula 1’in 70 yıllık tarihindeki en büyük varoluşsal tehditle karşılaşmasının üzerinden bir yıl geçti.

Salgının sonuçları geniş kapsamlı oldu ve küresel pazarların ciddi bir ekonomik daralmasına ve hem yaşama hem de çalışma şeklimizin dönüşümüne yol açtı.

Tüm endüstriler gibi Formula 1 de pandeminin etkisine karşı bağışık değildi ve uyum sağlamak zorunda kaldı – ve hızlı. Mühendislik ilkelerinin en iyi geleneğinde, F1 hızla virüs salgınından sonra yeniden başlayan ilk uluslararası spor olmak için bir çözüm buldu. Bu, F1, FIA, yarış organizatörleri, sporumuzun 17 yarışlık bir şampiyonaya koyduğu takımların ve medyanın bir kanıtıydı.

Birçok spor geçen yıl büyük izleyici düşüşleri ile mücadele ederken, F1 izleyicilik eğilimleri benzer geçici kapanmalar yaşayan diğer sporlara ve özellikle de uluslararası ayak izine sahip olanlara kıyasla olumlu. Bunun yanı sıra F1, takipçi büyümesi açısından dünyanın en hızlı büyüyen ikinci büyük spor ligi oldu ve 2020’de% 99’luk bir artışla diğer büyük sporlara kıyasla etkileşimde en hızlı büyümeyi gördü. Böylesine zorlu bir yılda bu sonuçları elde etmek fevkalade bir başarıydı.

Bu zor dönemde bize yardımcı olacak değişiklikler yapıldı. Sporumuzda, maliyetler düşürüldü ve tavizler aracılık edildi ve bu da griddeki 10 takıma yardımcı olmak için mantıklı düzenleyici kararlara yol açtı. Yeni düzenlemeleri 2022’ye kadar erteleme ve bütçe sınırını başlangıçta önerilen 175 milyon dolardan 2023’te 135 milyon dolara düşürme hareketini savunduk ve memnuniyetle karşıladık.

Ancak son 12 aydaki reformlar sadece bir başlangıç. Sporumuzun gelecekteki refahı için değişime devam etmeliyiz.

Pandeminin etkisi, dünyayı birçok değerini yeniden gözden geçirmek zorunda kaldı. Sosyal ve ırksal adaletsizlikleri vurgulayan tarihi bir protesto dalgasına denk gelirken, karanlık tecrit günleri de bize hepimizin dünya üzerindeki etkisini ve iklim değişikliğinin etkilerini azaltmak ve mücadele etmek için daha fazla çabalama ihtiyacını düşünmek için zaman verdi.

Formula 1’in takımların ve sporun bir bütün olarak finansal canlılığını artırmak, sürdürülebilirliği artırmak ve çeşitliliği, eşitliği ve kapsayıcılığı hızlandırmak için 2018’e göre yüzde 10’luk bir artış oldu. Ancak F1’in sadece alaka düzeyini korumakla kalmayıp aynı zamanda küresel bağlamda liderlik rolü oynamasını sağlamak için bu ilerici hareket akışını hızlandırmalıyız.

Maliyetleri düşürmeye, önemli pazarlarda genişlemeyi artırmaya, hayran kitlemizi büyütmeye, sürdürülebilirliği desteklemeye, çeşitliliği ve kapsayıcılığı artırmaya devam etmeli, aynı yandan sporumuzun yönetiminin herkes için hem şeffaf hem de daha adil olmasını sağlamalıyız.

F1’in yeni bir altın çağın eşiğine getirilmesine yardımcı olan yeni mülkiyet altındaki reform ve büyüme döneminin ardından, şimdi Stefano Domenicali’yi, selefi Chase Carey’nin büyük başarılarını sürdürecek ve üzerine inşa edecek olan CEO olarak memnuniyetle karşılıyoruz.

Stefano’nun bizi hem bilgi hem de motor sporlarına olan tutkusuna bağlı bir enerjiyle yeni bir düşünce diyarına götüreceğine inanıyorum. FIA başkanı Jean Todt’un ilerici görev süresi doğal bir sonuca vardıkça, halefine teslim ettiğinde, yönetim organı ile ticari hak sahibi F1 arasındaki ortaklığın gelişmeye devam edeceğini umuyorum.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir