Ve Ve VEEE! İşte O Haber!

0

Türkiye, 2021 F1 yarış takviminde Kanada’nın yerini alacak

Türkiye, 2021 F1 yarış takviminde Kanada’nın yerini alacak

Formula 1, 2021 takviminin 7. turunda bir değişiklik olduğunu doğruladı ve Türkiye Grand Prix’si 11-13 Haziran hafta sonu için Kanada Grand Prix’sinin yerini aldı.

Kanada’da devam eden uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle Formula 1’in zorunlu 14 günlük karantina olmadan ülkeye girmesi imkansız hale geldi ve bu da değişikliğe yol açtı.

Formula 1 tarafından yapılan açıklamada, “Organizatör ve Kanada, Quebec ve Montreal’deki yetkililerin son birkaç hafta içinde yarışı gerçekleştirme çabaları için minnettarız ve Kanada Grand Prix’si ile ortaklığımızın iki yıllık bir uzatmasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadesi yer aldı.

“2020 ve 2021 yarışlarından bileti olanların geri ödeme seçeneklerini elde etmelerini sağlamak veya biletlerini gelecek yılki yarışa aktarmak için organizatörle birlikte çalışacağız ve 2022’de Kanada’da yarışmayı dört gözle bekleyeceğiz.” denildi

Türkiye Gp’sinin farklılığı göz önüne alındığında Türkiye’nin bundan sonraki sezonlar için en azından kendisine daimi bir yer bulacağına inanıyoruz.

Mehmet TAŞAR – F1Türkiye.Org

Türkiye, geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul’da düzenlenen ve Lewis Hamilton’ın yedinci kez dünya şampiyonu olarak taçlandırıldığı heyecan verici ilk etkinliğin ardından takvime geri dönüyor.

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, “Bu sezon Kanada’da olamamak hayal kırıklığı yaratsa da, Türkiye’nin geçen sezon inanılmaz bir yarıştan sonra 2021’de bir Grand Prix’ye ev sahipliği yapacağını onaylamaktan heyecan duyuyoruz.”

“Tüm taraftarlarımızın sezona dramatik bir başlangıç yapmasından heyecan duyduğunu ve Türkiye’nin pistte harika savaşlar veren harika bir pist olduğunu biliyorum.

“Kanada’daki organizatöre ve yetkililere son haftalardaki tüm çabaları için teşekkür etmek istiyorum, ancak seyahat durumu planlarımızı imkansız hale getirdi. Türkiye’deki organizatöre ve yetkililere, sporumuza olan büyük ilgiyi ve birçok yerden Grand Prix yapma umudunu gösteren bir Formula 1 yarışına ev sahipliği yapma konusundaki isteklilikleri için de teşekkür etmek istiyorum.

“Yıl başından bu yana diğer tüm organizatörlerle çok iyi sohbetler yaptık ve bu dönemde onlarla yakın çalışmaya devam edeceğiz.”

Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali

Formula 1 topluluğu, 2020’de 12 ülkeye güvenli seyahate izin veren sıkı güvenlik önlemleriyle bu sezon da seyahat etmeye devam edecek. Önlemlerin, geçen sezon yapılan 78.000’den fazla COVID-19 testi ile sadece 78 pozitif sonuç ile% 0,1’lik bir oranla oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bu sezon şimdiye kadar 12.000’den fazla test yapıldı ve 14 pozitif vaka yine% 0.1’lik bir oranla yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir