Yuki: Bazı olumsuzluklar vardı, aynı zamanda bazı olumlular da vardı.

0

2021 Portuguese Grand Prixview with Yuki Tsunoda by Scuderia AlphaTauri

“Fransa ve Avusturya’daki üçlü kafa vuruşuna baktığımızda, bazı olumsuzluklar vardı, aynı zamanda bazı olumlular da vardı.

O zamana kadar, kendime güvendiğim anda veya araba kurulumunda bir değişiklik yaptıktan hemen sonra her zaman zorlama eğilimindeydim.

Bu yaklaşım Formula 2’ye kadar diğer formüllerde benim için işe yaramıştı, ancak işe yaramıyor veya en azından Formula 1’de denediğinizde çok fazla risk içeriyor.

Bunu fark ettim ve adım adım ilerlemeye, yarış haftasında serbest antrenman yoluyla güvenimi artırarak, Elemelere kadar ve o andan itibaren zorlamaya çalışıyorum.

Olumsuzluklar belli ki Fransa’daki elemelerde ve ardından Avusturya’da pit şeridi girişi beyaz çizgisini geçerek büyük bir hataydı.

Bence en büyük olumlu şey, Avusturya’daki ilk haftadan itibaren tüm yarış haftasına yaklaşımımı değiştirmemdi.

Bu iyi çalıştı ve ayrıca toplantılarda mühendislerle çalışma şeklimi ve arabaya binmeden önce nasıl ısındığımı değiştirdim. Bu ileriye doğru bir adımdı ve bundan sonra çalışmak için birçok iyi yol bulduk. İkinci Avusturya yarışına katılma hakkı kazandığımda, yılın en iyi sonucunu aldım ve üç seansı geçme şeklim gerçekten iyiydi, özellikle FP3’te araçta büyük bir çıtlattıktan sonra biraz güven kaybettiğim için.

Bundan memnun kaldım.

Son yarıştan sonra, biraz daha pist süresi aldım, Red Bull Ring’de Pirelli lastiklerini test ettim ve bir çaylak olarak, arabaya ne kadar çok biniyorsanız, o kadar iyi. İlginç bir işti.

Şimdi Silverstone’a geliyoruz ve geçen yıl Formula 2 Uzun Metraj Yarışı’nda üçüncü olduğumdan güzel anılarım var ve Red Bull Ring gibi, F3’te olduğum zamana geri dönerek oldukça fazla sürdüğüm bir pist.

Bunların hepsi olumlu, ancak Silverstone’daki dezavantajı, daha önce oraya hiç Formula 1 aracı sürmedim, sıralama öncesinde sadece bir serbest antrenman seansımız olması, çünkü bu hafta sonu Cumartesi günü Sprint Sıralama Yarışı’nı deniyoruz.

Avusturya’da kullanmaya başladığım yeni yaklaşımın bu sefer çok iyi çalışmayacağı anlamına geliyor. FP1’den hemen sonra Sıralama Turlarında iyi performans göstermenin zor olacağını umuyorum.

Oldukça zor olacak, ama yine de Avusturya’daki gibi adım adım hızlandırmaya çalışacağım.

Yuki Tsunoda

Ancak sprint yarışı herkes için yeni bir şey. Ayrıca FP1 ve Qualifying arasında kurulum değişiklikleri yapabileceğimizi düşünmeliyiz, ancak bundan sonra gerçekten hiçbir şeyi değiştiremeyiz.

Herkes için oldukça zorlu bir hafta olacağını düşünüyorum, ancak sadece kendime ve mümkün olduğunca iyi hazırlanmaya odaklanacağım.

Silverstone’u bir Formula 1 aracında, tüm yüksek hızlı virajlarıyla deneyimlemeyi dört gözle bekliyorum ve dediğim gibi, serbest antrenman eksikliği zor olacak olsa da, önceki yıllardan biraz pist deneyimim olduğu için hafta sonu hakkında oldukça emin hissediyorum, bu yüzden neler olacağını görelim.

Özellikle bir F1 aracında Kurtçuklar-Becketts- Chapel virajlarının nasıl olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir