Yuki: “Bakü benim için başka bir yeni deneyim olacak”

0

Yuki Tsunoda #22 :”Bakü benim için başka bir yeni deneyim olacak ve başka bir sokak pisti olan Monako’da öğrenilen bazı derslerden yararlanmalıyım şeklinde devam eden bir dizi açıklamalarda bulundu.

Yuki Tsunoda #22 :”Bakü benim için başka bir yeni deneyim olacak ve başka bir sokak pisti olan Monako’da öğrenilen bazı derslerden yararlanmalıyım şeklinde devam eden bir dizi açıklamalarda bulundu.

Monako’daki yarışa kadar olan planım, pratikte yaptığım tur sayısını en üst düzeye çıkarmaktı, ancak ne yazık ki FP2’de duvara çarptım ve benim için geçen hafta sonunun ana dezavantajı buydu.

Kaza nedeniyle güvenimi kaybettiğimi hissetmesem de, örneğin hızlı virajlarda, bu son güven parçasını elemek çok önemli, bu yüzden özellikle sokak pistleri için, duvara girmemek için önemli bir ders aldığını söyleyen Yuki.

Monako’da ilk kez gerçekten keyif aldığını, FP2’deki o ana kadar harika bir deneyim ve gerçekten eğlenceliydi. Genel olarak, şimdi beş yarıştan sonra, hafta sonuna daha aşina hissediyorum, daha az sürpriz var ve daha fazla kontrol sahibi hissediyorum ve yılın başlarında beni şaşırtan bazı şeylere alıştım, tıpkı perşembe günkü yarışlarda tüm medya çalışmaları gibi.

Enerjimin çoğunu kullanıyordu ama şimdi olumlu bir şey olan her şeyde daha rahatım.

Teknik yönü hala oldukça zorlu, özellikle mevcut durumda olduğu gibi araç kurulumunda biraz zorlanıyorum. Sadece beş yarış yaptığım için bunun normal olduğuna inanıyorum, ancak önemli olan araç hakkında çok şey öğrenmem. Zihnim iyi, iyi durumdayım ve işler doğru yönde gidiyor.

”Hala biraz baskı var.”

Yuki Tsunoda

Formula 1 sürücüsü olmanın her dakikasından keyif alıyorum ve her yeni pistte her zaman başa çıkılması gereken yeni bir şey var. Monako’da, hayranları görmenin ve sürücülerin isimlerini çağırmalarını duymanın yeni bir deneyimi bile vardı, bu gerçekten çılgıncaydı.

Bu hafta Bakü’de olacak sürücü, daha önce orada hiç yarışmadı sadece ama tabii ki simülatörde sürdü. Virajların çoğu 90 derece dönüşleri ile neredeyse tüm virajlar benzer hız aralığında alınıyor, bu yüzden ilginç bir hafta sonu olacak.

Başka bir sokak pisti, sürücülerin Monako’dan biraz daha kolay adapte olabildikleri bir pist BaküGp’si. Çünkü az da olsa düzlük alanlarda Monaco’dan daha fazla soluk alabileceği alanlar mevcut.

Açıklamalarına devam eden sürücü ”Umarım orada daha iyi bir durumda olurum. Yine, mümkün olduğunca çok tur atmaya çalışacağım ve asıl amacım pratikte ve Elemelerde duvarlara çok yaklaşmadığımdan emin olmak olacak. Monako deneyimini ve orada öğrendiğim her şeyi alıp Azerbaycan’da uygulayacağım.

Takımın sezon başından bu yana araçla kaydettiği kesin ilerlemeden memnunum. Sonuçların henüz bir araya gelmediği doğru ve yukarı doğru bir öğrenme eğrisindeyim.

Daha fazla bilgi edinmek için mühendislerimle mümkün olduğunca çok zaman harcıyorum ve bunun sezon boyunca ilerlemeyi sürdürmeme yardımcı olacağını umuyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir