Yuki:”İtalya’ya taşınmak doğru bir karardı”

0

Takımın zorlukları nedeniyle İtalya’ya taşınmasını istediği AlphaTauri sürücüsü Yuki, Hem BaküGp’sini hem FransaGp’si hakkında açılamalarda buludu.

“Bakü’den önce birkaç zorlu yarış hafta sonu geçirdim, bu yüzden Bakü’deki sonuç iyi bir histi. Önceki yarışlara kıyasla, hazırlığım normalden çok daha iyiydi ve FP1’den başlayarak kendimi hazır hissettim.

Bakü’den bir hafta önce İtalya’ya taşındım, zamanın çoğunu fabrikada geçirdim, yarış haftasına yaklaşımımızı inceledim ve araçla ilgili önceki sorunlara baktım. Yarış haftasına biraz farklı bir yaklaşım sergilemeye ve daha fazla konuşma yapmaya karar verdik ve bu iyi çalıştı.

Bir yarışa nasıl yaklaşacağımız konusunda yeni bir temel oluşturduğumuz düşünüyorum. Yarış sonucu iyiydi, oldukça mutluyum, yeniden başlatmadan sonra bir yer kaybetmem utanç verici olsa bile.

Azerbaycan’dan sonra İtalya’ya döndüm. Hava ve yemekler iyi ve fabrikada mühendislerle konuşarak daha fazla zaman geçirebilirim. İtalya’ya taşınmak doğru bir karardı ve benim için gerçekten olumlu bir şeydi, ancak sürücü simülatör oturumları için İngiltere’ye gidip geldiğini açıkladı.

Bir sonraki tura gelince, Paul Ricard’da daha önce Iki kez Formula 3’te yarıştım, bu da Portekiz, Monako ve Bakü’den sonra benim için tamamen yeni olan farklı bir durum olduğu anlamına geliyor ve bu olumlu bir faktör olacak. Ricard bir Formula 1 aracında farklı olacak ve Sektör 3 turun anahtarı olacak,

Lastik bozulması belki de önemli bir faktör olacak. Oldukça düz bir pist ve son iki yarışın aksine duvar yok! Çok büyük koşu alanları var, bu yüzden yaklaşımımda sınırı bulduğum kadar dikkatli olmak zorunda değilim. Kurulum akıllıca, düşük hızlı dik açılı virajlar olmadığı için aracımızın gerçekten iyi çalıştığı Azerbaycan’dan da çok farklı olacaktır.

Her yönden tamamen farklı bir pist. Sabırsızlıkla bekliyorum ve tekrar puanlarda bitirebileceğimi umuyorum.”

Yuki Tsunoda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir