Nikita Mazepin:”yarışın olumlu olduğunu düşünüyorum”

0

“Tur zamanlara bakarsanız yarışın olumlu olduğunu düşünüyorum.

“Tur zamanlara bakarsanız yarışın olumlu olduğunu düşünüyorum.

Uralkali Haas F1 Takımı sürücüleri Mick Schumacher ve Nikita Mazepin, Autódromo Internacional do Algarve’de düzenlenen 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 3. turu olan Portekiz Grand Prix’sinde sırasıyla 17. ve 19. oldular.

Açıkçası, herhangi bir üst pozisyon için savaşmadığımızı fark ettik, genel bitirme planı açısından optimum olmayan C Planımıza geçtik, ancak mavi bayrakları farkedememek kesinlikle optimumdu.

Bu turları atıp aracın nasıl davrandığını ve nerede gelişmemiz gerektiğini görmemizi sağladı. İlk birkaç tur iyiydi, ancak bundan sonra sürüş şeklimi geliştirmem gerekiyor. Bu deneyimle birlikte gelecek. Öğrenme açısından, iyi bir yarıştı. Kendi tarafımda geliştirebileceğim bir sürü şey var.”

Mazepin ayrıca açılış turu için orta lastiklerle çıktı ve bir ritme yerleşmeden önce kısa bir süre takım arkadaşının önünde yarışı sürdürdü. Mazepin, 32. turda orta lastikleri sert lastiklerle değiştirdi ve daha sonra takım stratejisi gereği yarışı bitirmek odaklı olarak daha fazla deneyim toplamak için Kırmızı yumuşak lastikler için 46. turda ikinci bir pit için geldi. Mazepin, VF-21’in direksiyonunda daha fazla kilometre biriktirmek için damalı bayrağı 19.ncu olarak tamamladı.

Dünya Şampiyonu Lewis Hamilton, Formula 1 kariyerinin 97. zaferini Max Verstappen ve Valtteri Bottas’ın önünde bitirdi.

Uralkali Haas F1 Takımı, 7-9 Mayıs tarihleri arasında Circuit de Barcelona-Catalunya’da düzenlenecek İspanya Grand Prix’sinde aksiyona geri dönecek.

Yarış Bilgileri

Etkinlik: Portekiz Grand Prix –

Pazar 2 Mayıs Yer: Autodromo Internacional do Algarve,

Portimao Düzeni: 4.653 kilometre (2.891 mil), 15 dönüş
Hava Durumu: Parçalı Bulutlu

Hava

Sıcaklıkları: 20 santigrat derece (68 derece Fahrenheit) Pist Sıcaklıkları: 40 santigrat derece (104 derece) Fahrenheit)

Yarış Galibi: Mercedes

Yarış Galibi: Lewis Hamilton

Mick Schumacher – 19. sırada başladı / 17. oldu (Koşu – 64/66 tur tamamladı)

Nikita Mazepin – 20. başladı / 19. oldu (Koşu – 64/66 tur tamamladı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir