George Russell 17 nci Katar Grand Prix’sinde Nicholas Latifi lastik patlattı.

0

George Russell 17 bitirdi, Katar Grand Prix’sinde Nicholas Latifi delinmiş lastiği nedeniyle yarış dışı oldu.

 George 15 başladı ve Nicholas 17, her ikisi de yumuşak Pirelli lastiği tercih etti.
 George, sert bileşik lastik için 17. turda, bir lastik patlatma ile sonuçlanan yumuşak Pirelli lastiğini aldığı 49. turda ikinci bir durmaya zorlamadan önce planlanmış bir durak yaptı..

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: 

Açılış turunda pozisyon kaybeden biz, sahanın neredeyse yarısının başarıyla tamamladığı tek duraklı bir yarış yürütmeye istekliydik.

İlk stint lastikleri durağımızı yaptığımızda iyi durumdaydı ve bu yüzden yönetimle tek duraklı yarış uygulanabilirdi ve ilerleme kaydettirmek için en iyi fırsatımızdı.

Araç iyi çalışıyordu ve her iki sürücü de rahattı ve bu yüzden yarışın bu kadar geç saatlerinde delinmelere maruz kalmak utanç vericiydi.

Nicholas’ın pite girdikten kısa bir süre sonra olduğu gibi özellikle sinir bozucuydu ve pit şeridine geri dönmek için pazarlık yapamayacağı anlamına geliyordu.

Zorlu bir üçlü kafa vuruşunun son etkinliğinde olmasına rağmen, takım yorulmadan çalıştı ve her iki sürücüye de iyi bir yarış arabası sunarak boyunca iyi bir performans sergiledi.

Bugün talihsizdik ve daha iyisini hak ettik. Ancak, birçok şeyi iyi yaptık ve bu haftaki çalışmalarımızdan memnun olabiliriz.

Suudi Arabistan Krallığı’ndaki Cidde’deki müthiş yeni devrenin zorluğuyla başlayarak, sezonun son etkinlikleri için iki hafta içinde geri döneceğiz.

George Russell: Bugün agresif bir stratejimiz vardı ve son stintimizi mümkün olduğunca zorlamaya çalışıyorduk.

Bu pistteki gerçekten yüksek hızlı sağ virajlarla, lastikler her zaman limitlerine kadar zorlanacaktı, ancak Alfa Romeo’larla mücadelede olmak için bu kadar agresif olmamız gerekiyordu.

Ne yazık ki, sol ön lastik sondan birkaç tur sonra delindi, bu yüzden bu şeylerden biri. Yarışımızın bu şekilde bitmesinden dolayı utanç vericiydi ama sonuçta, en yakın rakiplerimiz puan alamadım diye hiçbir şey kaybedilmedi.

Nicholas Latifi: Lastiklerle sınırda olacağını bilerek tek elden çalışmaya çalıştık, ancak bir strateji çağrısı olarak yönetebileceğimizi düşündük.

Şaşırtıcı olan şey, lastiğin bir delinme geçirmek üzere olduğunu bilmiyordum, bu yüzden ne yazık ki stratejimizi zamanında ayarlayamadık.

George tekrar pite girdiğinde bile, şu anki setimdeki yarışı bitirebileceğimi düşündüm, çünkü kesinlikle iyi hissettiler.

Genel olarak, stratejinin riske değer olduğunu düşünüyorum, özellikle alfa Romeo’lara karşı pist pozisyonunu kaybettiğimizde, çünkü daha fazla bir şey yapamazdık.

Aracın bu pistte gerçekten iyi hissetmesi nedeniyle yarışın yürümemiş olması utanç verici, ancak işler bazen böyle gidiyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir